| Roxiuttzaaa a întrebat:

Cum sa o conving oe mama mea sa ma lase sa ma epilez pe picioare? crying e mare si se vede tare dar ea zice ca nu e mare si din astea angry Am 13 ani ce sa afc vine vara si imi trebui pantaloni scurti!

10 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Asa mi-a facut si mie mama, aveam mustata si par pe fata aratam ca un om de 30 de ani, nu suportam, si la fel ca tine incercam s-o conving sa ma lase sa ma barbieresc dar nuuuu...
Intr-o zi m-am barbierit fara sa stie ea, si cand a ajuns acasa, a vazut, si nu a avut ce sa zica, doar nu putea sa mi-l puna la loc, daca faci si tu la fel, nu are ce sa-ti zicawinking

| SweetSecrets a răspuns:

Spune-i ca ai crescut si tuhappy, ca toate fetele de varsta ta se epileaza, ca ti-e rusine sa porti pantaloni scurti si ca daca nu te lasa o sa te epilezi tu singurachatterboxIti faci programare la cosmetica si gatawinking.

| Madda a răspuns:

Ce sa o convingi?! Epileaza-te. si nu mai are ce sa faca. faza-i consumata happy.

| Roxiuttzaaa explică (pentru Madda):

Dar după aceea spunde că nu mă mai lasă niciunde doar acasă pedepsită etc. nu o mai suport!

| Nolkyz a răspuns:

Probabil nu prea vrea sa accepte faptul că ai crescut şi eşti în perioada pubertăţii, când apar diferite schimbări. Ai putea să o înţelegi totuşi, să nu te superi pe ea.

| Corinnààà a răspuns:

Epileaza-te pe ascuns laughing)

| BeAmazing a răspuns:

Pai. o intrebi daca te lasa [inca o data] si daca zice "nu" atunci incearca sa te faci ca plangi si faci pe suparata toata ziua si a doua zi, si a 3-a zi si ii zici: "bine ca pe prietenele mele mamele lor ii lasa, numa pe mine nu crying x( ma lasi." si tot pleci la tine in camera..si acolo fa-te ca esti supi si nu manca numa f putin si de astea. sper ca te-am ajutat big grin!

| AnonyMess a răspuns:

Convingeo ca ai crescut... si acum sincer tu crezi ca, chiar ai nevoie de epilat?

| Roxiuttzaaa explică (pentru AnonyMess):

Da am nevoie pentru ca sunt fată şi chiar e mare părul de pe picioare şi se vede foarte urât mă vor confunda oamenii cu o maimuţă!

| Bianca38Bianca38 a răspuns:

Să îți spun sincer eu când m-am epilat pentru prima dată pe picioare mi-am făcut o zgârieturi cu lama și a curs sânge apoi mi-a venit să vomit și era să leșin dacă nu era mama mea acolo.
Eu i-am spus mamei mele că copii își bat joc de mine la școală pentru că am mustață și păr pe picioare așa că m-a lăsat să mă epilez

Când mama nu m-a lăsat să îmi iau mustața am făcut-o pe ascuns cu mătușa mea și apoi când i-am spus lui mama i-am zis așa
:Mă bați așa-i
Mama: nu te bat, de ce să te bat?
:pai am făcut-o
Mama: termină că nu te bat și nici nu te cert, așteaptă până la vară și te las să te epilezi și pe picioare