| Lariesa98 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase la bunici? straight face [ nu ma lasa, deoarece ii e teama sa nu ma intalnesc cu iubitumeu rolling on the floor))]

2 răspunsuri:
| TeQui a răspuns:

rolling on the floor Zii si tu ca ai terminat cu el. convingeo spune-i ca te-ai plictisit acasa >.> acum fii sincera nu te duci la bunici? rolling on the floor nu-i asa? rolling on the floor Fii convigatoare daca ai o prietena pe la bunici poti sa ii spui ca mergi sa te intalnesti cu ea. sau etc. Sau totusi daca nu merge cu minciuna incerci cu adevarul. adica ii poti spune ca il iubesti si el la fel, si ca vreti sa fiti impreuna. daca nu merge. alta idee : NU mai manca si fa-te trista rolling on the floor

| Lariesa98 explică (pentru TeQui):

Imi place faza cu mancarea rolling on the floor))). o sa incerc, mersi :*

| Alynutza_2085 a răspuns:

laughing Am trecut si eu prin asta. Fii atenta! Iti iei o verisoara de varsta ta care bunicii tai sa-i fie si ei bunici si le zici alor tai ca vrei sa te duci cu verisoara ta la bunici, sa va distrati si voi ca e vacanta, ca ii ajuti si pe bunicii tai la treaba ca doar sunt batrani si au nevoie de orice fel de ajutor si inainte sa le zici asa cu 3-4 zile sa fi si tu un copil exemplar sa ii ajuti pe parintii tai pentru a avea incredere in tine. Daca nu ai o verisoara cu care sa te duci sau sora sau frate ( asta era varianta cea mai buna) le zici doar ca vrei sa te mai duci pe la bunici ca n-ai mai fost demult si toate exemplele de ti le dedei mai sus. Am trecut si eu prin asta si asa am facut, pana la urma m-au lasat laughing. Sper ca te-am ajutat :*