| lacatusEdi76 a întrebat:

Cum sa opresc cresterea piciorului deoarece port 42.5 la 12 ani si nu cred ca e bine?

7 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Nu e un lucru rau, in general daca iti cresc picioarele cresti si in inaltime.
Barbatii inalti sunt mereu admirati.

| Cksihja a răspuns:

Din ce știu eu picioarele cresc tot timpul chiar și la bătrânețe, vezi partea bună ai o șansă să intri în cartea recordurilor cu cele mai mari picioare.

| Cqarina a răspuns:

Daca ai piciorul mai mare nu e o problema (de obicei persoanele inalte au talpa mai mare pentru un echilibru normal), se poate sa fii avut o perioda in care ai crescut mai repede, cu timpul vei avea un picior normal inaltimii tale, daca nu se opreste din crescut poti consulta un doctor

| irezistibilul a răspuns:

Nu poti. Cresterea picioarelor este o crestere care decurge de la sine, aceasta nu poate influentata si nici oprita. Latul pozitiv este ca daca ai 42, 5 deja la varsta de 12 ani sunt sanse mari sa depasesti 180-185 fiindca persoanele cu picioare mari de obicei sunt si inalti de inaltime.