| George0508 a întrebat:

Cum sa reactionez dacă sunt bârfit sau sunt luat la mișto?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Rrrtttytygds a răspuns:

Am citit un articol interesant despre acest subiect.
Mi-a plăcut ideea ca unele zvonuri sunt prostești și lipsite de importanta. Dacă e așa trece cu vederea. Dar altele sunt grave, ti-ar putea distruge reputatia iar o soluție ar fi sa stai de vorba cu persoana care a răspândit zvonul.
Dar nu uita când alții te bârfesc nu raspunde cu aceeași moneda. Dacă faci ăsta, devii exact ceea ce urăști cel mai mult.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ignorând persoanele respective.
Nu le da importanță și o să te lase în pace.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Uite asa ajungi bataia de joc a tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ignori și să îți schimbi cercul de prieteni/oameni cu care stai.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Dacă oamenii încearcă să te tragă în jos, înseamnă că ești deasupra lor big grin.

| Norti0013 a răspuns:

Dacă ești bârfit cel mai bine este să nu te cobori la nivelul lor și sa nu bagi în seama ceea ce spun, și daca ești luat la mișto încearcă să nu pui la inimă și iartă, dar dacă continuă să te ia la mișto strică ptietenia.