| catalinbbb a întrebat:

Cum sa scap de gelozie?sad nu exista leac. 100% cel putin pentru mine
de acum sunt posesiv. sufocant. am o iubita frumoasa, nu ca e a mea dar asa e pentru ca multi o vor si acum claxoane si bagari de seama. si probabil de asta sunt exagerat de gelos. eu ma supar numai cand imi zice : azi s-a bagat unu in seama, vezi ca ma duc in oras sa imi iau ceva de imbracat, ma supar numai cand stiu ca se duce la liceu, ca ce se intampla in drum spre liceu? cine se mai baga in seama cu ea? in oras? plimbari etc. stiu ca ma iubeste. stiu sigur. si ea mi-a zis ca la un moment dat i se acreste si ei dar am zis ca ma schimb blabla si la fel
de acum vine vremea frumoasasad cald, soare.pe unde vine ea este foarte populata, de baieti in special ca nu ma interesa daca erau numai fete. si nici nu vreau sa ma gandescsad am si bacu anul asta si ma gandesc numai la ea ca cine se mai baga in seama si etc imi zice tot ca am mai pus`o si la incercare, dar nu stiu cum sa-mi scot din cap ideeile mele tampite.
si cand se duce la magazin parca ce vina are ea, se duce sa isi cumpere ceva sau eu stiu. si gata ma supar parca m-ar fi inselat. ii zic : da ce-ai facut, cine s-a mai bagat in seama blabla. v'am zis. vine acum vremea frumoasa nu stiu cum o sa ma abtin ca nu vreau sa ii mai zic ca se supara mereu si se satura si ea dar tin in mine dar tot suparat sunt. nu am cum sa fiu vesel si isi da seama si cica " mda. iar incepi." nu mi-a dat motive pana acum deloc. eu doar ma supar cand baietii se uita la ea, se baga in seama, claxoane si mmulte altele. crying(
mai e cineva? a scapat cineva de gelozia asta? cum sa faccrying

4 răspunsuri:
| puffika a răspuns:

Mai da daca tine la tine nu o sa-ti faca asa! Ce crezi ca daca vorbeste cu un baiat gata se pupa cu el! Calmeaza-te nu te mai gandi!

greece12
| greece12 a răspuns:

Vezi ca o pierzi,la un moment dat o sa se sature de gelozia ta, o sa o sufoci intr-adevar si cei din jur atat asteapta, s-o vada necajita.Se vor gasi destui care s-o consoleze. Abtine-te,musca-ti limba,da-te cu capul de pereti,dar cu ea fii dragut,mai ales ca ea nu face nimic,nu te inseala sau ceva.Da, vine timpul frumos si la toti o sa le iasa ochii din cap cand or vedea-o! Ei, tu sa fii mandru ca e A TA comoara asta.Si daca brusc incetezi cu geloziile, stii ca ea se va nelinisti? O sa creada ca ceva ai patit, ca o iubesti mai putin si dovezile ei de dragoste vor fi mai multe si mai mari.Baga-ti mintile in cap, nu-ti taia singur craca de sub picioare! Bafta!

| b4g4b0ndu a răspuns:

Prietene daca nu mai vroea sa stea cu tine scapa repede, iti spun pentru ca am trecut si eu prin asta foarte multi trec, trebuie sa rezisti sa nu te mai gandesti ca : poate te inseala, poate sta cu tine ca sa aiba ocupatie, nu te mai gandii ca o vei pierde pentru ca odata ce te iubeste si cel mai mult are incredere in tine, asta conteaza,, si eu am trecut paroape la fel prin ce ai trecut tu, dar am fost tare si am rezistat am tinut totul in mine. Tu sa fii mandru ca ai o iubita asa frumoasa, asta conteaza cel mai mult.winkingwinkingwinkingwinking BAFTA.winking

| catalinbbb explică:

Va multumesc.
e usor de spus
ma mandresc cu ea. daca ma credeti multi vor sa fie cu ea si m-a ales pe mine avem o relatie de 7 luni totul merge bine dar ne cam certam in fiecare zi din cauza geloziei mele. in weekend totul este super ok. pentru ca stam numai impreuna, cand vine vorba sa plece undeva sa isi ia ceva si eu nu pot sa merg sau ca se baga unu in seama si ea ii da cu "jet" ma supar, parca ce vina are ea ca ala a claxonat`o sau i-a zis ce faci frumoaso. sau diferite chestii.