| passenger a întrebat:

Cum sa scap de raceala pana maine? Care este cel mai puternic medicament contra racelii?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia agocalmin sau paracetamol dar citeste prospectul inainte sa administrezi medicina oricum nu se duce asa repede o boala doar dupa cateva zile si aceea pastila te mai scoate din suferinta ca sa simti si tu putina buna dispozitie.

| Deea3 a răspuns:

Ia-ti pliculete de coldrex max grip.eu asta folosesc cand sunt racita si-mi trece mai repede. funda?

| maria56 a răspuns:

Antibioticul dar nu e recomandat sa-l iei decat daca esti foarte racita. daca nu coldrex max grip contine 1000 mg paracetamol si este foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun medicament este moldaminul, din cate stiu asta este cel mai puternic dintre toate tratamentele, se face prin injectie, si e cam dureros eu ieri l-am facut si abia imi mai misc piciorul cu pricina insa vad ca m-a lasat raceala. O solutie deloc dureroasa ar fi frectia cu spirt si cu otet dic cap pana in picioare acum daca nu ai o raceala puternica isi va face efectul eu a doua zi ma trezeam ca nou de nici nu paream ca am racit vreodata. Moldaminul se face odata la saptamana insa nu ti-l recomand findca e dureros nu gluma. Daca nu prea ai luat pastile si un antibiotic isi face efectul insa in doar cateva zile.