| Alien2334 a întrebat:

Cum sa scap de timiditate?

11 răspunsuri:
| DeeaCrissTina a răspuns:

Iti recomand sa iti faci prieteni noi, sa descoperi lucruri noi, sa comunici si sa fi sociabil/a, sa faci lucruri neobisnuite ce nu ai facut niciodata, sa iesi cu prietenii si o sa mai descoperi tu incetul cu incetul si alte lucruri. Sper ca te-am ajutat.

| SmileInGreen a răspuns:

Fii tu însuţi, fără să te gândeşti că cineva n-o să te placă, sau că o să fie deranjat de modul în care te exteriorizezi, deoarece vei avea mereu prietenii alături.

| CrazzzyA a răspuns:

Gandeste-te cum vrei tu sa fii de fapt sau imagineaza-te pe tine fara acest "defect" numit timiditate. Cum te vezi? Daca iti place ce vezi, atunci incearca sa fii acea persoana. happy

| Kennziiie a răspuns:

Ieşi în lume!big grin

| Mlov3u4ever a răspuns:

Incearca sa vb mai mult cu prietenii, familia, fa-ti prieteni noi...Bafta!happy

| Dudyy a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti :*

| Riderx1 a răspuns:

Cati ani ai? fa sala, acolo te "calesti"

| ŞtefanaTCK a răspuns:

Incearca sa iti depasesti limitele..incetul cu incetul. happy
Incearca lucruri noi.
Incearca in camera ta, acasa, sa fi dezinvolt/a si sa fii in elementul tau. Asta iti va da incredere in tine. happy
Iar mai apoi, introdu treptat acea parte a ta ascunsa intre cei patru pereti, in viata ta de zi cu zi.

| hurricaneX a răspuns:

Pai sa ai o impresie buna despre tine, sa ai ambitie si sa nu-ti fie rusine de tine. Asta-i inceputul, apoi pas cu pas ...am avut si eu probleme d-astea dar mi-a trecut.

| blueskies14 a răspuns:

Fumeaza 2 tigari, si ar fi buna o nota mai mica, dupa poti s-o repari, sau uita-te la house md..eu asa am inceput, dar fara sa vreau. laughing

| AnonimaBi a răspuns:

Cati ani ai?happy