| 00Fabian00 a întrebat:

Cum sa scap depedență de masturbare la băieți?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Si eu sunt dependent de respirat aer si baut apa.

| seth2016 a răspuns:

M este considerata in general o activitate sanatoasa si cu risc minim. Devine o problema cand interfereaza cu alte activitati: scoala, munca sau socializare.
In general daca ai un partener de sex sau daca te implici in alte activitati care iti plac frecventa M scade.

| Anonima163333 a răspuns:

Gasindu-ti alte lucruri interesante de facut sau facand sex cu iubita ta!

| Anonim1225 a răspuns:

Prin multe metode:
Iti poti face un plan care sa te ajute in care iti faci un program prin care verifici fiecare zi din calendar
Te poti uita la videoclipuri despre asta care te vor motiva

| doctorandus a răspuns (pentru Anonim1225):

E mai clar si mai cinstit sa spuneti: "Nu ne place ce spun stiintele medicale. Nu ne place ce spune psihologia. Vrem sa dam cu flit medicilor si psihologilor." Macar atunci e clar care e pozitia voastra.