| roxanaveringa a întrebat:

Cum să scapi de tristeţe şi melancolie?:-

8 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
În primul rând, s-ar putea să fie de la pubertate, depinde de ce vârstă ai. Păăăibatting eyelashes, fă plimbări lungi în aer liber şi ia pe cineva cu tine să-ţi ţină de urât, bea ceaiuri de sunătoare sau gălbenele neîndulcite, du-te la cumpărături( ai grijă să nu chetuieşti prea mult), sau, de ce nu, un hobby, cum ar fi grădinăritul, înotul etc, ascultă muzică veselă, fă o baie caldă( nu fierbinte, se dilată vasele de sânge şi poţi leşina), citeşte ceva frumos şi sună-ţi prietenii ori de câte ori ai nevoie, dacă sunt prieteni adevăraţi înţeleg.
Numai bine,
♥. Andreea. ♥

| Bianca_3626 a răspuns:

Fa lucruri care te fac fericita.Incearca sa uiti de suparare si sa vezi viata asa cum e ea.RoZzZzZz.
Viata uneori e grea dar trebuie sa trecem si peste.

UnEori cea mai buna solutii pentru a scapa de melancolie este sa plangi.Sa plangi pana te saturi.Plansul in unele situatii este chiar bun, pentru ca asa te elibinerezi sufletestewinking

| Dizzydizz a răspuns:

Suferind pana la epuizaresad

| Nimic special a răspuns:

Pai asculta muzica vesela, danseaza, bucura`te happy, iesi in club\:d/:X.

| gabriela a răspuns:

Prin gandire pozitiva! Cauta-ti o preocupare. citeste lucruri interesante, asculta muzica multa, indicat muzica clasica, iesi la plimbare, intalneste prieteni voiosi, bine dispusi si sport.inot, alergare usoara in parc! Singura iti poti fi de ajutor... mult autocontrol! Sa auzim de bine!

| minu a răspuns:

Prin sex thinking O zi buna!

| Kaya_1133 a răspuns:

Stai mai mult cu persoanele care te fac sa razi, asculta melodii vesele, uita-te la comedii, incearca sa nu te mai gandesti la motivul pentru care esti trista, gaseste-ti un hobby

| roxanaveringa explică:

Am 17 ani, îmi place să îmi complic viaţa şi sunt o fire foooarte dificilă. tot plâng dar dacă nu mai pot să plâng tot sunt tristă. m-am săturat să fiu puternică pentru alţii. şi aş vrea să plec singură undeva sau cu persoane pe care nu le cunosc deloc. sunt aproape sigură că m-aş distra mai mult. am fost dezamăgită de atâtea ori de prietenii mei.