| soryn93pk a întrebat:

Cum sa scot acum pozele de pe hi5? Ca daca le scot nu se vad si le ia in alt format... va rog care stie sa ma ajute!winking

Răspuns Câştigător
| manvswild22 a răspuns:

Daca ai Mozilla Firefox dai click pe Tools-Page info-Media, cauta acolo poza si dai Save as unde vrei. Daca ai Internet Explorer e mai complicat: dai File-Save page as(ai grija sa scrie sub nume "Web page complete", salveaza pe desktop si cauta in folderul cu numele paginii.

6 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Mai nou nu mai poti salva poze de pe hi5. Daca vrei, faci asa cum a zis Jojo dar poti sa le decupezi si in paint.cu dreptunghiul facut cu linie intrerupta. apoi duci ce ai decupat sus in stanga...sa fie chiar pe colt si apoi micsorezi restul ...ecranului ala sa fie cat poza apoi save as si gata.happy

| JoJo a răspuns:

Sa le salvezi nu?
le salvezi cu tasta "Print screen" de la tastatura...
intri pe pagina cu poza, apesi print screen, deschizi o pagina de paint, dai click dreapta -paste si se copie poza in paint...
Apoi o salvezi asa si o tai in photoscape sau in alt program...altfel nu ai cum sa le salvezitongue
Sper k ti-am fost de ajutorhappy

| snepy a răspuns:

Nu ai voie sa le salvezi, incalci drepturile autorului
Art. 8. - Fără a prejudicia drepturile autorilor operei originale, constituie, de asemenea, obiect al dreptului de autor operele derivate care au fost create plecând de la una sau mai multe opere preexistente, şi anume:
a) traducerile, adaptările, adnotările, lucrările documentare, aranjamentele muzicale şi orice alte transformări ale unei opere literare, artistice sau ştiinţifice care reprezintă o muncă intelectuală de creaţie;
b) culegerile de opere literare, artistice sau ştiinţifice, cum ar fi: enciclopediile şi antologiile, colecţiile sau compilaţiile de materiale sau date, protejate ori nu, inclusiv bazele de date, care, prin alegerea sau dispunerea materialului, constituie creaţii intelectuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ssad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge dar trebuie sa stii cum sa faci mersi mult de tot frate

| crystyyy96_3325 a răspuns:

Eu le scot cu PRINT SCREEN de la tastatura.Ai poza in fata...Print Screen->Paint->Edit->Paste->Si o decupezi dupa cum vrei->Salvezi!