| carismgal a întrebat:

Cum sa stiu daca ma place sau n-are ce face?
totul a inceput cand un baiat de la o alta clasa a inceput sa vorbeasca cu mine mai mult decat de obicei. stateam in pauza impreuna ne "jucam" si chiar venea cu mine acasa cand de obicei o lua pe alt drum, mai pe scurt se dadea la mine si prietenul lui chiar spunea fraze de genul " ce bine va sta impreuna! de ce nu va combinati voi doi?". dupa o perioada nu mai era la fel, adica tot vorbea cu mine dar doar atat. si dupa bineinteles pica bomba. in timp ce vorbeam cu o prietena m-a intrebat cat timp am fost cu un baiat si apoi eu bineinteles i-am raspuns si am intrebat-o cu cine mai e, raspunsul : cu baiatul care se dadea la mine.inca ceva dupa ce am aflat ca are prietena un prieten de-al meu i-a zis ca se tine dupa mine si eu am zis ca are deja prietena si el nu a zis nimic. bomba si mai mare a picat cand in ziua urmatoare prietenul lui mi-a spus ca baiatul vrea sa se combine cu mine iar eu i-am spus ca el are prietena si el a spus ca totul era o gluma. ce sa fac? adica, cred ca il plac si de cand se dadea la mine vroiam sa ma combin cu el dar acum nu mai stiu ce sa fac. oricum vreau sa ma placa iar dar sa nu fie evident ca il plac.
si inca ceva : fata cu cae e nu il place pe bune, cand a spus ca e cu el a zis cu un ton ceva de genu: " aaa, cu ala"

4 răspunsuri:
| sHock a răspuns:

Fa-i jocul.
Dar incearca sa nu pui suflet sau sa incepi sa ti la el ca poate nu are rost.
In ziua de azi baietii is foarte smecheri(unii, ce-i drept)
asa ca inainte sa-si bata el joc de tine...fii tu mai smechera si bate-ti tu joc de el, dar daca chiar te place si iti demonstreaza asta...atunci demonstreaza-i si tu ca il placi.
:*

| Bixelle a răspuns:

Mah nu inseamna neaparat ca nu il place daca a zis,, aaa cu ala " ...si poate la inceput facea baza ...adica poate facea pur si simplu asa ca nu avea ce face...sau chiar te placea... dar daca are prietena si se dadea la u iti zic eu ca era baza pentru ca si eu patesc asta cu un baiat si ala are 18 ani eu ii zic sa ma lase el tot face mai rau...in primul rand nu trebuie sa afle ca il placi pentru ca atunci o sa fie intr-un fel un punct slab...si atunci el o sa continuie cu baza tu o sa il crezi si tot tu o sa ai de suferit.mai bine dal drewk de baiat ca baieti sunt o gramada... nu trebuie sa stai dupa unul care nu te merita si care pe langa tine nare nici o valoare...succes! pup :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joaca cu tine! Stai linistita mai!
baietii astia... oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce face si el:date la el