| Cardaucq a întrebat:

Cum sa te răzbuni sau mai bine zis cum sa reacționezi când cineva nu-ți răspunde la mesaje? Pls?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Persoana respectiva nu are obligatia de a-ti raspunde, insa acest aspect spune multe despre ea si anume lipsa de respect si de bun simt. Aici nu este problema ta. Cat despre tine, iti sugerez sa nu incerci sa te razbuni, in primul rand pentru ca nu ai un motiv intemeiat, iar in al doilea rand, orice s-ar intampla in viata trebuie sa iti vezi de treaba, razbunarea nu e o solutie si nu aduce nimic bun. Vorba aceea:"cand cineva iti da o palma, intoarce si celalalt obraz!". Invata sa tolerezi si sa ierti, e un medicament pentru suflet! happy

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligat să-ți răspundă

| Cardaucq explică (pentru anonim_4396):

Exact nu e obligat să-mi răspundă dar este Bfful meu și nu cred ca e normal ca sa facă una ca asta

| Vikaa a răspuns:

Nicicum,nimeni nu e obligat sa iti raspunda tie pe loc, doar ca tu asa vrei.

| Cardaucq explică (pentru Vikaa):

Nicidecum nu ești obligată sa răspunzi fără rost numai ca sași atragă atenția

| Eugen80 a răspuns:

Ignora acea persoana si treci mai departe. Viata e lunga si vei intalni alte persoane mult mai interesante si care te respecta si te apreciaza! Razbunarea este arma prostului si timp pierdut!

| RoseWerthner a răspuns:

Indiferență, adică să ajungi să depinzi de raspunsul cuiva.
Sa te mai si răzbuni? rolling on the floor

| Cardaucq explică (pentru RoseWerthner):

Mna sunt o persona răzbunătoare ai ma răzbun pe orice practic dar e bfful meu și de-asta depind de mesajele lui.

| RoseWerthner a răspuns (pentru Cardaucq):

Nu trebuie sa iti sara tandara asa cu una cu două ca nu e bine, de obicei persoanele răzbunătoare își fac fel si fel de filme in cap si nu e bine. Cu toții avem cate un bff insa mai avem si viețile noastre separate, daca o zi doua nu vorbiti nu e sfarsitul lumii iar daca e mai mult gândește-te mai bine pe cine consideri bff ca poate omu' nu te considera chiar asa. Din cele spuse reiese că e băiat, cu băieții lucrurile nu funcționează ca si cu fetele, ei au nevoie de libertatea si de baietii "lor" uneoriwinking
Nu ma vrei nu te vreau!, simplifici multe asawinking

| Nemessys a răspuns (pentru Cardaucq):

A semnat el un contract sau scrie undeva ca asta este datoria lui? Pur si simplu ignora, treci peste si gata.

| Cardaucq explică (pentru RoseWerthner):

A fost unicul mesaj inteligent din toate și cred ca ai draptate o săi dau libertatea lui și o sa văd dacă chiar ține la mine cu adevărat?

| Cardaucq explică (pentru Nemessys):

Da și nu numai unul nu e nevoie sa răspunzi fără rost