Întrebare recomandată | Elene2000 a întrebat:

Cum sa trec peste o depresie? Mentionez ca nu am foarte multi prieteni

Răspuns Câştigător
| CristinaAnnabella a răspuns:

Ar trebui sa încerci sa faci ce iti place tie mai mult, sa iesi pe afara la plimbări ( chiar si singura, si sa consulți un psiholog, o sa te ajute mult.

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu cred că ai depresie, iar dacă ai e nevoie de un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa vorbesti cu un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De intr-o astfel de stare ai nevoie de cineva, o persoana apropiata care sa te ajute si sa te sustina.
daca vrei, imi poti scrie robertstietot@gmail.com

| Fantastic7 a răspuns:

Nu te mai lamenta atât.

| alin131 a răspuns:

Un caine (yorkshire, bichon, pechinez). Ia-l de pui si creste-l. Du-l afara de 3 ori pe zi sa isi faca nevoile si te scoate el din depresie. Ti-ar mai trebui si un om sa te faca sa razi. Dar ia-ti caine

| OAly a răspuns:

Citeste carti din categoria Dezvoltare personala! Daca te uiti intr-o librarie printre titlurile din aceasta categorie, ai sanse mari sa gasesti ceva care sa se potriveasca problemei tale.

| untaken a răspuns:

Ai trecut printr-o despartire? Relatie de 3 luni? Da, e foarte dureros, depresie maxima.

Răspuns utilizator avertizat
| VitoScarletta a răspuns:

Kys

| Dede_Chimz_1996 a răspuns:

Psiholog, sa stai in preajma celor care îți dau o stare de bine, multe iesiri!

| Vlad_Rosu_1997 a răspuns:

Eu am iesit singur din depresie de 2 ori. Doar trebuie sa ai ceva in care sa-ti pui mandria si cand te uiti in oglinda sa nu mai cauti doar defectele, ci doar calitatile.