| MănumescAndra1999 a întrebat:

Cum să trec printr-o suferința? Pisica mea era ca un copil.M-am atasat enorm de ea ..Si din pacate a murit..Plang in fiecare zi, nici nu pot sa ma concentrez la facultate.E prea mare suferința, am iubit-o foarte foarte mult. Mi-a adus tata un alt motan dar nu pot sa ma atasez de el ma gandesc tot la pisicuța mea.
Nu mai pot.Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Plângi mai departe - e cea mai bună metodă să treci prin durere. Lasă timpul să își facă datoria, pe măsură ce trece, va scădea și suferința ta.
Și fă și ceva util - ocupă-ți timpul să ajuți pe cineva, să lucrezi efectiv sau să faci un sport de echipă. E bine să nu stai singur(ă) în astfel de perioade.

| Andreeush a răspuns:

Cu timpul o să treci peste.

| Sofer a răspuns:

Doar tu poti trece peste si sa nu te mai gandesti ca s-a dus pisica.

| Donsavas a răspuns:

Treci printr o faza depresiva. Va trece în timp. Soluția NU este sa te atașezi din nou, asta e sigur, ci să lasi timpul să treacă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu mi-am pierdut cainele anul trecut. Avea 15 ani, practic am copilarit cu el si il iubeam enorm. A fost o suferinta foarte mare, ma durea la propriu. Dar a trecut, timpul le rezolva pe toate. O sa iti amintesti cu nostalgie de el dar nu o sa mai suferi dupa un timp.

| HadesSs a răspuns:

Cea mai buna solutie sa iti iei alt animal de companie care sa umple golul lasat...

| Vikaa a răspuns:

Mie mi-au murit 2 la un interval scurt de timp, am plans foarte muulttt, solutia a fost sa mai adopt altele.

Răspuns utilizator avertizat