| bibyyy143 a întrebat:

Cum sa tund pomi fructiferi?

3 răspunsuri:
| bibyyy143 explică:

Nui tund eu informatiile astea imi trebuie pentru altcineva va rog mai dati-mi informatii b=si daca puteti situri si cu poze va roog!

| ăăă_6086 a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi la taieri...nu e chiar asa de simplu. Depinde de specie, de tipul formei de coroana dorit, de soi: daca e spur sau standard, ...ehe, de multe. Cel mai bine angajeaza pe cineva priceput. Daca tai gresit iti ratezi recolta de anul urmator, adica nu mai produc muguri de rod si de aici alternata de rodire, adica un an DA, altul BA recolta.