| deluurs1 a întrebat:

Cum sa vorbesti cu o fata? (NU SA O AGATI!)
Adica asa ca intre prieteni... ca recent mi-am facut o prietena pe net si vreau sa devenim prieteni pentru. ca no ea nu e retarda ca restul'(din oras de aici), deci prieteneste. Si vreau si niste exemple va rogwinking
Dau fundita Bitchezzz!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Well, nu ar trebui să existe lecţie pentru aşa ceva.
Vorbeşti natural, nici prea puţin, nici exagerat de mult, ca să fie un echilibru în conversaţie. Nu degeaba îi zice dialog, adică două persoane vorbesc: tu asculţi când ea vorbeşte şi invers, respectiv va trebui să răspunzi, să îi dai un "feedback", nu o laşi să aştepte un secol când te întreabă ceva. Dacă dai un răspuns, nu exagera cu detaliile, dar nici nu răspunde laconic, în 2 cuvinte.
Ce pot să-ţi spun laughing Dacă nu vrei decât amiciţie, nu ar trebui să îţi faci griji, vorbeşti normal, ar trebui să vină de la sine. Bine, hai, scoţi din vocabular cuvintele pe care le foloseşti cu băieţii, că doar nu o să îi spui ei... mă rog. Te cenzurezi, dacă ai obiceiul de a vorbi colorat, şi eviţi subiectele de discuţie prea personale. Vorbeşte cu ea, în schimb, despre orice altceva, că lumea-i complexă şi plină de detalii pe care să le abordeziwinking

| deluurs1 explică (pentru DakotaRoyse):

Da, ai dreptate... Hmmm poti sa imi dai niste detalii de ce as putea sa vorbesc?
Ca eu am 13 ani si ea 17 imediat :O

| DakotaRoyse a răspuns (pentru deluurs1):

Păi muzică, filme, oameni (gen "îl cunoşti pe x sau y?" sau rude, poate găsiţi oameni pe care amândoi îi cunoaşteţi sau altceva), seriale tv... pff. acum şcoală noh, nu prea cred că ar fi un subiect prea interesant laughing jocuri, în caz că şi ea ştie unul-două. Şi-apoi mai rămâne să vă daţi cu părerea despre... nu ştiu, chestiile mai serioase, deşi poate te-ar cam depăşi ea la ăia 17 ani ai ei, fără supărare.
Deşi sincer, diferenţa de vârstă nu e mare, dar raportul de vârstă e cam... problematic. Adică tu cu siguranţă ai interese diferite la vârsta ta faţă de ale ei, dacă mă înţelegi.
Nu te ambala prea mult, ok?

| deluurs1 explică (pentru DakotaRoyse):

Okwinking Nu am nici o problema cu diferenta de varsta! Dar ma refer la niste subiecte de discutat

| DakotaRoyse a răspuns (pentru deluurs1):

Da, ţi-am spus câteva înainte. Foloseşte-ţi imaginaţia, nu noi îţi construim o amiciţie, tu trebuie să te descurci singur laughing
Nu ştiu, faceţi schimb de bancuri, povestiţi chestii interesante/amuzante/etc din vieţile voastre...

10 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Sa vorbiti despre ultima intamplare amuzanta a voastra, despre ce ai mai vizitat ultima oara, despre ce vrei sa iti cumperi recent.
Aveti multe de discutat.
Succes.

| UtilizatorulN a răspuns:

In primul rand fii tu, nu incerca sa fii superior celor din jurul tau, demonstreaza-i ca nu esti retardat ca 'restul' abordand niste subiecte interesante precum universul, istoria etc. Succes!

| Adriankuala a răspuns:

Mai nimic sunt prea complicate fai cateva complimente nimereste subiectu si ai grija ce spui femeile in general sunt bombe cu ceas nu stii cand face boom din orice parfum spus aiure sau poate glumind

| deluurs1 explică (pentru Adriankuala):

Mda... sunt greu de inteles... Dar hey!

| ÐiÐi a răspuns:

Pai vorbesti relaxatwinking si cu simpatie big grin adica vorbesti ca si cu prietenii tai dar bine daca aveti un limbaj al vostru nu il folosesti laughing glumesti cu ea fara sa adici o iluzie la 'voi' si fii tu insati happy asta sa faci big grin inevitabil va fi bine laughing)) sper ca te-am ajutat happy

| deluurs1 explică:

Hey! Ma refer la recent acum 2 zile happy