| popika a întrebat:

Cum scap de cosi (acnee) rapid si eficient

9 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Zynerit nu e asa bun.Inceark o crema cu extract de brusture si acid salicilic.Se gaseste la faramacie si e de la Elmiplant.winkingSi incearca si o vizita la cosmetik. Daca e f grava necesita si o vizita la dermatolog.Probabil k o sa trebuiask sa faci si niste analize pentru a descoperi cauza.

Janina
| Janina a răspuns:

ZYNERIT te scapa de acneea nedorita big grin

| want2bMajestic a răspuns:

Toate fetele se dau cu zineryt...incearca si u; P

| cotzobel a răspuns:

Cosi?rolling on the floor cosuri.ok.sa ne revenim: mergi la medicul dermatolog el iti prescrie un tratament. poate sa fie o infectie in sange si trebuie tratata din interior cu niste pastile pe care el le prescrie. daca nu vrei sa mergi la dermatolog. ia. ti drojdie de bere(o gasesti la farmacie sau supermarketuri) si ia 2 lingurite in fiecare dimineata pe stomacul gol si de 3 ori pe saptamana fa. ti o masca din 3 linguri de drojdie si un albus de ou.rezultatele sunt vizibile daca ai rabdare cam dupa o luna.bafta!

| oooooooo a răspuns:

Ce super ar fi daca am putea scapa si rapid si eficient de cosi! daca merge cu ceva, let me know!

| sese a răspuns:

1. igiena fetei!
2.alimentatie saraca in grasimi, multe lichide si fara alcool si E-uri(mc'donalds etc...)
3. o vizita la dermatolog nu strica

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Oricat am incerca sa le acoperim cu fond de ten, cosurile razlete si acneea tot se observa. O metoda simpla si ieftina de a elimina cosurile este executarea unui gomaj cu malai, prin miscari circulare. Operatiunea se executa cam o data pe saptamana. O masca buna pentru tenul acneic este cea compusa din pudra de argila amestecata cu infuzie de plante (galbenele, brusture, musetel).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! zynerit nu e deloc bun, si cremele inchid porii(ma refer la absolut orice crema) si nu ajuta decat la exfolierea fetei. Acum daca tot e vara, incercati sa va dati cu absolut orice fruct leguma, de preferat castravetii, iar seara dati`va cu ulei de masline sau cu albus de ou