| HelppMe a întrebat:

Cum scap de timiditate si ce sa fac sa am mai multa incredere in mine?

3 răspunsuri:
| lascuiulian92 a răspuns:

Cand ai un moment de timiditate iti spui asa: "De ce nu?" "Ce am de pierdut?" si socializand cat mai mult ajuta, parerea mea.

| TheWhiteTiger a răspuns:

Daca esti timid in primul rand trebuie sa te obisnuiesti sa te uiti mereu in ochii celui cu care vorbesti. Si sa nu iti fie frica de ce vor spune cei din jur pentru ca cei care se supara nu conteaza si cei care conteaza nu se vor supara.

| littlebigdaddy a răspuns:

Daca esti baiat, apuca-te de sala
Daca esti fata... pai asta e big grin