| sfdshsnsa a întrebat:

Cum scap de timiditate? sad

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citeşte aici un articol destul de interesant: http://sanatate.ele.ro/Psihologie/Timiditatea_--a2185.html
Pa, pa.

| RoxAnana a răspuns:

Nu citi atatea articole stupide! ia id-ul meu roxana. butterfly vb pe mess si te rezolv stai lin sunt fata am 15 ani si pana acum am scapat 12 persoane de timiditate...am 2 ex in clasa si toti ma intrebau cum am reusit pur si simplu vine de la sinebig grin baftawinking

| Dorinel a răspuns:

Ia'ti inima'n dinti si "scuipa tot"!

| lovenotsex a răspuns:

In primul rand nu e ceva rau sa fi timid. Dar si eu in clasele din generala eram foarte timid. Dar trecand la liceu am devenit cu timpul mai increzator si mult mai sociabil.In acest moment is o fire sociabila, foarte vorbareata. Timiditatea dispare treptat, cu timpul, Cu ajutorul prietenilor care te inteleg si nu te iau peste picior ci din contra iti ofera sanse sa socializezi sa fi stapan pe tine.Nu te ingrijora si ai incredere in tine si in scurt timp aceasta timiditate va disparea.Bafta

| NuAmHabar a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai incredere in tine, sa fii u insati oricand si oriunde, pentruk fiecare e special in felul lui.Deci fi u!

| wish221 a răspuns:

Incearca sa stai in jurul oamenilor in care ai deplina incredere si pe langa care te simti in siguranta.Acele persoane te vor ajuta sa scapi usor, usor de timiditate sustinandu-te mai mult decat crezi... din propria experienta!big grin

| KeepCalm a răspuns:

Cu tupeistimol de 4 ori pe zihappy

| Anonim_9242 a răspuns:

1-Incepe ziua prin a spune:Ce grozav sunt! Fi sincer, zambeste si fi relaxat in compania altora.succes!