| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapam de reclamele enervante care apar pe diferite canale video? Cum ar fi: Site-ul Strile PRO TV, YouTube, 220, MixVideo, Viral videoMix, si astfel de canale. Dar tineti cont de o alta problema mai importanta. Cand ascultam orice melodie sau film de pe YouTube in parcurs de o ora mai apare inca de vreo doua ori reclame peste ceea ce urmarim. Dar Reclamele sunt panzite si peste sistemele de operare Mobile cum ar fi in Magazinele de descarcare de aplicatii App Store (iOs) si Google Play (Android). Esti fortat/a sa urmaresti o reclama inutila cel putin 3 secunde sau chiar un minut. A-si vrea sa fac o sesizare undeva dar cui si cum?

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu poti da nici o sesizare ca fiecare utilizator/administrator de site si altele prin asta castiga bani.

Dar iti pot da un plugin care nu iti vor mai aparea acele reclame la video pe youtube si nici pe site-urile ce ai continut de la reclame. https://www.adblockplus.org/
Pluginul se numeste AdBlock plus si iti sterge reclamele acelea care sunt pe site-uri si pe youtube!

| Saveluc a răspuns:

Fratilor, va multumesc tare mult. Cu ajutorul vostrul (TPU.ro) dar si al SoftPedia forum am gasit acest lick https://adblockplus.org/ l-am instalat si e totul ok.

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Pentru a scapa de reclamele de pe youtube trebuie sa instalezi o extensie a browserului, eu folosesc Opera si folosesc ABP, si merge foarte bine.
La android, ca sa nu folosesti o aplicatie (joc) si nu vrei reclama dezactiveaza wifi.happyBafta! Funda?big grin