| Dalmore a întrebat:

Cum scapi de mila/compasiune?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai da impresia ca cersesti mila. La cum te amuzi, cred ca intrebi doar sa te afli in treaba.
Irelevant.

| Dalmore explică (pentru darrio2007):

Daca fac un top cu cele mai irelevante si dubioase raspunsuri de pe site, tu esti no 1.

| Andreeush a răspuns:

De ce ai vrea să scapi de milă?

| Dalmore explică (pentru Andreeush):

Pentru ca ma face sa iert prea usor si sa trec peste lucruri aiurea.

| Andreeush a răspuns (pentru Dalmore):

Atunci te înțeleg, în unele cazuri nu trebuie să cedezi din milă.

| Donsavas a răspuns:

Înveți arta indiferenței. Pana la urma, indiferent de ce se intampla in jurul tau, viata ta nu se schimba.

| Andreea2203 a răspuns:

Păi depinde în ce context... o să încerc totuși să dau un exemplu.
Eu cel puțin, am învățat să nu mai am milă doar învățând din eșecurile anterioare sau întâmplările mai puțin plăcute trăite.
Dacă vrei sa nu mai ai milă pentru un om anume,crede-mă ca o să îți fie îngrozitor de greu
dar dacă este vorba doar că simți milă pentru unele persoane din jur semnificând că ești o persoană miloasă se poate rezolva. Poți pur si simplu să ignori situația în care simți milă și să te gândești la altceva...
Oricum,,, cum să scapi de milă"e un subiect profund și greu de atins prin cuvinte.
A, și dacă e vorba că tu primești milă de la cineva din jur și asta te deranjează, ei bine, dovedește-i persoanei respective că te poți descurca și fără vreo nevoie de milă.
Sper că te-am ajutat, zi faină în continuare (știu ca e noapte da sună mai bine așalaughing)) ) ❤