| Aihao19 a întrebat:

Cum scapi de plictiseala si depreso-lene? Voi cum faceti?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depresia e o boala, e grea, dar poate ca tu nu ai depresie. Sau poate e o forma mai usoara. Oricum trebuie sa faci ceva pentru ca izolarea si sedentarismul te adancesc si mai mult in depresie. Nu trebuie sa confunzi depresia cu plictiseala sau tristetea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iesi pe afara la plimbare, distractie, si alte activitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce depreso-lene?! Alt diagnostic ar trebui sa ai tu, drept dovada ca nu ai liniste si pui aceleasi intrebari.

| AwGenetix a răspuns:

Vechea voastra problema a celor din "tura" actuala. va plictisiti. jenant. eu de-abia imi gaseam timp sa mananc, in timp ce faceam atatea lucruri. hobby-uri tata. ocupati-va cu ceva, invatati dar nu din carti. din experiente. nici macar nu trebuie sa faci ceva unic in viata asta, decat sa faci bine. sau cel mai bine.