| Rebeeca17 a întrebat:

Cum se activeaza Roamingul? Sunt pe Orange! :*

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Serviciul Roaming poate fi activat prin una din urmatoarele modalitati:

-apel gratuit la numerele 411(daca esti abonat Orange), 444 (daca detii o cartela Orange PrePay);
-apel la numarul 450 (apel taxabil de la telefonul tau Orange - tarif in retea);
-apel gratuit la *100# - Serviciul Selfcare
-apel gratuit la numarul 200 - Serviciul Alege
-vizita la un Orange Shop
-din aplicatia Contul meu, sectiunea servicii (gasesti un tutorial legat de activarea acestui serviciu din contul online aici http://www.orange.ro/....../iq/109582 ).

De asemenea, in cazul in care te afli in alta tara si ai uitat sa activezi Serviciul Roaming poti apela international la departamentul Credit (Luni - Vineri:8:00 - 20:00, Sambata: 9:00 - 15:00, Duminica: 10:00 - 13:00) pe numarul +40212033450.

Serviciul roaming poate fi acordat pentru o perioada limitata (cateva zile, o saptamana, 2 saptamani) sau permanent.

Pentru mai multe detalii legate de serviciul roaming poti consulta sectiunile dedicate acestui serviciu de pe pagina oficiala a Orange Romania, www.orange.ro:
- daca esti abonat Orange gasesti detalii aici http://www.orange.ro/services/roam-ro.html;
- daca ai o cartela Prepay gasesti detalii aici http://www.orange.ro/prepay/roaming-ro.html.

Cu prietenie,
Orange helper

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suni la numarul de relatii cu clientul si le zici sa ti-l activeze, te pup dulce.

| Adrian_Eu_1994 a răspuns:

Bună seara

| Blagniceanu_Pety_1990 a răspuns:

Cum pot activa roaming pe internet