| Scumpitza a întrebat:

Cum se copiaza o poza dintr-un aparat foto in calculator?
P. S. Nu merge cu,, copy" si,, paste".
Bag aparatul foto cu cablul de date in calculator si-mi apare pe calculator un album cu titlul,, L22", cu toate pozele.Deci,cum copiez pozele in calculator?

5 răspunsuri:
| rrarres a răspuns:

Ti apasat pe folder si il tragi spre windows si apoi dupa ce esti cu el in windows ii dai drumul si gata. Fundita?big grin

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde ce aparat ai/Eu îi scot cardul şi îl întroduc în imprimantă/ Astfel pot vedea toate fotografiile/Şi le pot copia în calculator de pe card/E mai uşor aşa

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

1.Silmpu instalezi CD-urile de la aparat.
2. Dupa bagi cablul in calculator(dupa ce ai instalat cd/cd-urile)
3.Astepti un pic.
4.Intri la My computer si daca ai instalat corect sub Documentele tale jos de tot o sa apara numele aparatului.
5. Dai acolo si astepti sa intre pozele.
6.Cand au intrat dai pe care vrei si cand se deschide poza este o placuta albastra acolo jos la obtiuni dai pe ea si salvezi poza unde vrei.

Gatabig grin Sper ca am fost de ajutor si scuze ca am scris asa dar am vrut sa scriu pe pasii.
Succeshappy

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

A da uitasem daca vrei sa le bagi direct pe toate selectezi toate pozele clik dreapta si de acolo te descurciihappy

| Viorica_Bosioc_1959 a răspuns:

Cum copiez poze din aparat foto direct an laptop fara cablu