| Dhdhhdhfhfh a întrebat:

Cum se dau copiii la protecția copilului?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se face reclamatie la Protectia Copilului, ca acel copil din familia respectiva este neglijat, tinut nemancat ori batut, abzuat sau maltratat.
Cei de la Protectia copilului organizeaza o investigatie si vin acasa la acei aprinti si-i investigehaza atat pe ei cat siconditiile de trai ale copilului si familie respective.
Copilul este luat imediat daca este gasit malnutrit (f slab si nemancat), in mizerie, nespalat, batut sau tinut legat.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

A mai pus intrebarea asta
uite de fapt care e problema ei
https://www.tpu.ro/......jura-tipa/

E o problema in familie, protectia copilului nu are treaba.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Minte de copil, care vraea sa scape de sora-sa ca-i obraznica.
Pentru obraznicie exista printi care pot sa-si educe odraslele, lor sa li se planga, in cazul asta.

| sierra1 a răspuns:

Când tat-su îl bate ca pe coasă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se dau.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Batuti. Altfel nu ii accepta.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Când statul consideră că un copil trăiește într-un mediu neglijent, ostil sau degradant,winking când nu trăiește în condiții optime de trai, când este abuzat fizic și emoțional, bătut sau exploatat și când e în pericol, când trăiește într-un mediu primejdios. Funda? big grin