| raullik007 a întrebat:

Cum se face un magazin online?

5 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Incearca pe www.okazii.ro pentru a face propriul tau site cu un magazin online costa bani multi si necesita experienta in programare.

| Leandro a răspuns:

Pasii pe care trebuie sa-i faci pentru a-ti deschide un magazin online, cu cele mai mici costuri:

Pentru magazin online, in primul rand iti faci un PFA (Aprox 250 RON), pentru ca e cel mai simplu asa, din punct de vedere legal. Mergi la registrul comertului din localitatea ta, unde depui actele sa te inregistrezi (incerci la mai multe ghisee, pentru ca la fiecare ti se ofera alte informatii).
Apoi, vei vrea sa ai domeniul propriu, gen "nume.ro" sau "nume.com". Numele ".com" costa aproximativ 20$/an, iar cele ".ro" aproximativ 35 eur dar pe viata.
Apoi, mergi pe www.ucoz.ro, unde iti poti face site gratuit! Ei iti ofera gratis gazduire, trafic nelimitat, spatiu pe disc, teme, etc.
Dupa ce iti faci site-ul, iti parchezi domeniul cumparat ".ro" sau ".com" la ei, dupa care cumperi modulul magazin online. Acesta se gaseste in pachetele de 5.49$ sau 6.49$ pe luna, si ai la dispozitie o solutie completa prin care poti sa vinzi online, servicii sau produse.

Ca sa-ti faci un site in ucoz, ai aici un tutorial video care iti arata cum sa faci site-ul: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Mai trebuie sa ai produsele pe care le vei vinde pe stoc, si cam asta e treaba.

Mult succes!

| chetroesu a răspuns:

Uite un articol bun aici, daca nu e prea tarziu:

http://www.shopiq.ro/......online--29

Oricum, niciodata nu e prea tarziu a deschizi un business.

| Shopaholica a răspuns:

Ca orice afacere presupune mai multi pasi.
Depinde de ce vrei sa vinzi, vino cu detalii + cati bani ai disponibili si apoi poti primi sfaturi utile.

| Adrianqwerty1 a răspuns:

Pe mine m-au ajutat cei de la UNO
am intrat aici : https://uno.ro/creare-magazin-online/