| AlexDorinel a întrebat:

Cum se masturbau copiii înainte sa existe internet,telefoane, PC-uri etc?

Adica exista doar televizor dar nu cred ca pe vremea lui Ceaușescu dădea pornografie la TV.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Reviste si ziare cu poze la sfarsitul paginii 89 89 999 )))

Bula
| Bula a răspuns:

Cu reviste gen "Playboy", fiand prin gaura cheii, prin geam sau de la distanta sau pur si simplu dupa amintiri si fantezie.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu pe dracu!
Eu ma sarutam cu fetele deja la 10 ani. tongue

| mihai69 a răspuns:

Da, dar cică se inventase tiparul...

| Mosotti a răspuns:

Se gandeau la fete ce le vedeau real.

| Lukasssz a răspuns:

Pofteau toti la Elena Ceausescu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Clar nu cu ajutorul unei plăcinte (ca in "American Pie" happy, sau asta e de fapt o metodă învechită? laughing

(Glumesc, evident)

Bănuiesc că "imaginația" este și va fi răspunsul corect ( dar ce știu eu?, sunt femeie : )), și sunt născută după Revoluție ), deci nu cred că vei primi de la mine răspunsul câștigător...

Dar uite cum o făceau "alții" (da știu, că nu era o 'regula' ), dar totuși, e ACUM...

https://youtu.be/W7etRBGYeBw

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Full interview Here :

https://youtu.be/08dpnn0cd10

Răspuns utilizator avertizat
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ce intrebare utila, nici macar nu merita stearsa, masturbarea trebuie puternic promovata pentru ca are foarte multi adepti care nu mai sunt in stare sa o faca cu fete e mai ok cu mana

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai pe vremea aia inca exista imaginatie, yk?

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

Știu ca când eram mic am văzut o revista jos in curte și l-am loat și ma uitam eu pe el și nu știu la ce pagina am ajuns ca eu tor dădeam și ma uitam la revista aia și pare o Pagina câte era o femei goală fără sutien pe ia apoi am lăsat reviste acolo așa cum era și am plecat de acolo miera frica sa nu ma vadă mama și aia a fost atâta

| Amely21 a răspuns:

Nu cred ca o făceau pe vremea aia. Era mult mai bună lunea fără toate prostiile care există în ziua de astăzi.

| HayateRA a răspuns:

Unii copii au descoperit asta singuri big grin

| tortilă a răspuns:

Buna! Isi foloseau imaginatia sau se uitau la unele reviste care aveau tenta sexuala, dar nu erau complet pornografice. Toate generatiile se adapteaza la resursele pe care le au, dar toti avem aceleasi nevoi fiziologice.