| inteligenta a întrebat:

Cum se numesc desenele animate din acest video? Funda! https://www.youtube.com/watch?v=mpeajCwCV0E

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Black Cauldron, 1985 (min 0:00),
Peter Pan: Întoarcerea în ţara de Nicăieri 2002 (min 0:03),Treasure Planet, 2002 (min 0:05), Mica sirenă (min 0:06), Cenușăreasa (min 0:10), Clopotica (0:14), Return to Neverland.Peter Pan II (0:19), Beauty and the Hunchback, Jim and Melody, Jane's Melody etc.
Poveștile se reiau, în videoclip, dar cu secvențe diferite, și colajul se sfârșește cu Ariel (Mica sirenă).

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi Cenușăreasa, Clopoțica, Mica Sirenă, Frumoasa și Bestia, Peter Pan, Anastasia