| xRaduC a întrebat:

Cum se numește acea acțiune prin care cineva are o modestie proastă și manifestă disrespect, refuzând ajutorul unei persoane, spunându-i că nu e bun acel ajutor, cu toate că nu a auzit ideea acelei persoane încă?
Exemplu: eu și un coleg avem aceleași rezultate la temă, cineva cere ajutorul nostru, dar amandoi ne oferim, far acea persoană îmi spune că ajutorul meu nu e folositor, doar fiindca nu sunt "normal".
Aștept să aflu răspunsul vostru. happy

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Se numeste ''relatie'' ''pila'', adica respectivul l-a preferat pe celalalt coleg pentru ca este posibil sa fie in relatii mai bune cu el decat cu tine.

| xRaduC explică (pentru petitconseil):

Multumesc de raspuns si ca nu te-ai abatut de la subiect happy

| petitconseil a răspuns (pentru xRaduC):

Am incercat sa te ajut cu o parere, asta am dedus eu...

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Hai ca ai dato de gard... Daca cineva nu iti accepta ajutoru nu este modest ci inseamna ca nu are nevoie de ajutorul tau sau chiar nu il ajuta.
Daca doi v-ati oferit sa il ajutati la teme si el te-a refuzat pe tine este probabil pentru ca nu i se parea ca nu il ajuti cu mare lucru sau nu faci bine temele

| petitconseil a răspuns:

Cu placere.Multumesc pentru funda.Numai bine iti doresc.