| Nişka a întrebat:

Cum se numeste cartea scrisa de insasi Maitreyi, personajul principal -feminin, in cartea cu acelasi titlu scrisa de Mircea Eliade?[stiu ca acea carte este un raspuns a cartii scrse de M. Eliade]:*

Răspuns Câştigător
| VladyCristian a răspuns:

Amrita! Se prezinta povestea scrisa din perspectiva ei. E un pic diferita de cea scrisa de Eliade. smug Sunt super ambele carti. Merita citite. Cartea se numeste "dragostea nu moare" happy

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dragostea nu moare. O am in biblioteca si abia astept sa am ocazia sa o citesc.

| Klara a răspuns:

Dragostea nu moare, de Maitreyi ( in carte este Amrita) Devi.
E superba love struck

| larisa_6959 a răspuns:

Dragostea nu moare

| oky a răspuns:

Dragostea nu moare

| loredana2012 a răspuns:

Dragostea nu moare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am parcurs-o si editia se cheama "Maetreyi.Moartea fratelui meu"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rectific.Scriitorul nu era Mircea Eliade la raspunsul meu de mai sus.