| IonutValeriu a întrebat:

Cum se pot face bani cu Instagram? Am un cont de 12, 2k followeri, cu un engagement de 9%, adica destui de activi urmaritorii, insa nu stiu cum sa produc bani din el. Contul e in continua crestere, cand va ajunge macar pe la 20k, va produce ceva? Voi putea pe viitor sa scot macar 500-1000 de lei pe luna din online?

Răspuns Apreciat de Editori
| AnjaAHUI a răspuns:

Bună!

Din câte știu eu de la creatorii de conținut, pe Instagram nu poți să faci bani decât prin parteneriate și sponsorizări. Pe scurt, Instagramul nu o să te plătească niciodată pentru că pui o poză cu tine și strângi 600 de likeuri. Ce îți poate aduce bani este promovarea de produse. Dacă ai o platformă bine pusă la punct și o comunitate care se implică poți aborda tu însuți companiile care caută să se extindă și poți face promovări pentru acestea. În acest fel există posibilitatea să primești bani sau produse.

1 răspuns:
| NicolaeP a răspuns:

Pe Instagram poți face bani doar dacă:
1. Cineva vrea sa ii promovezi un produs pe contul tău.
2. Tu promovezi un produs ce vrei sa îl vinzi
3. Cauți clienți sa te aceasta sa le postezi ceva în story sau feed la tine.

Indiferent de nr de urmaritori cam astea sunt solutiile