| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scapă timiditate?

5 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Care e cel mai nebunesc lucru (care nu-ti pune sanatatea sau siguranta in pericol) pe cre l-ai putea face?
IESI ACUM AFARA SI FA ASTA.
IESI ACUM

| positivity a răspuns:

Trebuie să vrei asta cu adevărat.
http://tipicmasculin.ro/cum-scapi-de-timiditate/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În general, se scapă uşor. Însă punând deja de 5 ori întrebarea asta, nu cred că mai ai vreo şansă.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, pentru a scapa de timiditate, gasesti o persoana mai indrazneata ca tine, si te rezolva sa iesi din impasul tau.

| lahme a răspuns:

Una dintre cauzele timiditatii este presiunea pusa de cei din jur. Incearca sa nu te mai gandesti la modul in care esti vazut de altii, fixeaza-ti atentia asupra celorlalti. Sau poti sa ai un model in minte, de explu o celebtitate si sa te gandesti " ce ar face el? ar avea curaj sa..." big grin )D