| JenniferJannet a întrebat:

Cum se termina o argumentare ca acea poezie apartine genului liric?

3 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Pentru ca are toate caracteristicile mentionate mai sus putem afrima ca poezia x scris de y apartine genului liric.

| Lunetta a răspuns:

Opera ''x'' este o opera lirica,(in versuri), deoarece contine trasaturi ale genului liric.

| adita32 a răspuns:

Lacul de Mihai Eminescu - comentariu
In primul tablou este schitat decorul in care eul lyric isi asteapta iubita.Al doilea tablou prezinta motivul asteptarii infrigurate a acesteia. Tabloul al 3-lea, corespunzator strofelor 3 si 4 infatiseaza implinirea visului de iubire in imaginatia poetului. Ultima secventa prezinta eul liric trezit la realitate singur si dezolat.

ai aici un exemplu