| HappySadness a întrebat:

Cum se traduce "O, brad frumos" in germana, spaniola, engleza, franceza si rusa? Da va rog nu dati pe google translate ca nu traduce corect. Spuneti-mi numai titlu in oricare limba de mai sus big grin
Fundaa love struck big grin

Răspuns Câştigător
| CristianRadu a răspuns:

In engleza: O Christmas Tree
in franceza : Mon Beau Sapin
in germana : O Tannenbaum

6 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

O,Christmas tree...In engleza.Restul las pe altiihappy

| Pufuletz_8806 a răspuns:

Buna! Sper sa te ajut germana=Oh,schoner Baum(cu doua puncte mici sus pe litera ''o'' de la ''schoner)
spaniola=Oh, hermoso arbol(la cuv. hermoso se citeste numai ermoso nu si h, iar ''a'' de la arbol are deasupra o linie verticala)
engleza=Oh, beautiful tree
franceza=Oh, bel arbre
rusa=О, красивое дерево.
P.S.Astea sunt si nu am dat pe nici un google translate,germana si rusa stiu de la meditatii, iar spaniola, franceza si engleza fac la scoala! Pa sper sa-ti fie de folos... fundita? Doar ai promis

| rive02 a răspuns:

"O, Tannenbaum" e in germana big grin

| Reyskate99 a răspuns:

O baun schön in germana, un árbol argadable in spaniola, a tree nice in engleza si un arbre nice in franceza. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in franceza stiu" mon beau sapin" pentru ca am avut-o de invatat, in germana este" o, tannenbaum sunt sigura ca e asa dar in celalante nu mai stiu

| Nita_Andre_2001 a răspuns:

Du-te tu undeva cu asa ajutor