| Alexandra9909 a întrebat:

Cum sterg o intrebare [sau mai multe?]]

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dacă ai pus tu intrebarea ai 3 posibilităţi: 1. Dacă întrebarea mai are opţiunea Editează o poţi şterge ori modifica de acolo. 2.O raportezi ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, după caz, dacă se încadrează la vreuna din aceste categorii. Trebuie să ai minimum 10.000 de puncte pentru raportare ori să o raporteze 2 sau mai mulţi utilizatori care au împreună cel puţin 10.000 de puncte şi raportarea să fie corectă, altfel va fi repostată. 3.Scrii un mesaj din contact, dai link-ul întrebării şi rogi echipa TPU să o şteargă. Ultimele 2 posibilităţi pot fi folosite şi pentru a şterge o întrebare pusă de un alt utilizator. În ultimele două cazuri va trece un timp până să fie ştearsă, mai ales la ultima posibilitate. Trebuie să mai ţii seama că raportarea abuzivă a altui utilizator poate fi penalizată. Succes şi numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| TƎD a răspuns:

Cum sterg o intrebare pe TPU?
Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.
Iar pentru alt ajutor uite aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente