| FallingDown a întrebat:

Cum stii ca-ti va veni ciclu dinainte? pentru prima oara?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cLeILa a răspuns:

Buna!
Prima data cand iti vine menstruatia este posibil sa nu simti absolut nimic si sa te trezesti cu bikini murdari, dar este posibil sa ai dureri abdominale in parteaa de jos, dureri de spate, durei ale sanilor, acestia puutand chiar sa se si umfle.Aceste simptome sunt diferite de la o persoana la alta. Pupici si sper ca la tine sa fie cazzul in care sa nu ai nici o durere.

| KubetiiOO a răspuns:

Pai iti curge un fluid alb-laptos din vagin si cand iti vine primul ciclu te doare burta.Te mai poti documenta si de aici:http://www.medicina-naturista.ro/stil-de-viata/primul-ciclu-menstrual.html

| KubetiiOO a răspuns:

Funda?

| Roxana121 a răspuns:

El vine pe neasteptatetongue nu cred ca exista cineva care a stiut ca pe datu cutare in ziua cutare va veni pentru prima datatongue Poti avea dureri putin, dar poate sa nu ai, in general la fiecare fata e diferitbig grin fundita?

| bokorrobert1999 a răspuns:

Intreab-o pe mama, bunica...

| udreaella a răspuns:

Buna.eu pur si sumplu nu am stiu.nu ma durea nimic.dar la mama inainte sa'i vina o durea spatele burta. avea ameteli de cap.depinde de organismul tau

| Sophiee a răspuns:

Pai poti avea diferite simptome.crampe abdominale,dureri de cap,de sani, de spate, iti apar cosuri happycam astea sunt in generalhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Blezz a răspuns:

Nu poti stii niciodata. Funda?

| Ralucatha a răspuns:

Pe mine m-a durut burta cu o saptamana inainte