| Ioanaah a întrebat:

Cum știi că un băiat te place? Ce face el? Daca te încurajează și vorbiți absolut orice subiect fara inhibiții e un semn? Aici aștept raspunsuri în special de la băieții timizi.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ioana ce inseamna pentru tine a place? daca cauta rochie de mireasa pentru tine? sunt curios cum ganditi fetelor, multe va visati printese si va visati maritate si cu copii la 15, 16 ani, la varsta aia cand creierul ne este bombardat de hormoni simtim ceva necunoscut inca, dorinta sexuala puternica, deci placem multe fete, deci repet daca te place ca ce isi imaginezi tu

| Ioanaah explică (pentru RAY):

Nu mă visez și nu m-am visat niciodatălaughing))
Am întrebat care sunt niste semne doar pentru că eu îl consider efectiv frate. Nu vreau să își creeze iluzii.

| RAY a răspuns (pentru Ioanaah):

Atunci spune-i asta ca noi punem sentimente si apoi suferim si uite asa ne pierdem increderea in voi,eu unu as astepta de la orice fata sa imi spuna din prima daca e atrasa de mine sau nu, nu atatea povesti, nici un baiat nu vrea a fie perceput ca un frate, poate gay, asexuali, nu-i mai da iluzi si spune-i asta direct

| RAY a răspuns (pentru Ioanaah):

Ce lipseste ioana? ce i lipseste sa il consideri iubit?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Mai Ray, poate nu.i lipseste nimic, insa pur si simplu nu-l simte in felul ala. Nu e ca la un show de talente, 3 de "da" mergi mai departe, ci trebuie sa-l iubeasca, nu doar sa-l placa. Sa-l iubeasca cu toata fiinta. Din moment ce nu-l iubeste asa, e doar un prieten. E decizia lui daca vrea sa ramana prieteni sau sa se frustreze si sa o ignore.

| Ioanaah explică (pentru RAY):

Ar trebui sa ii lipsească ceva? Pur și simplu nu îmi doresc o relație. Am întrebat aici ca să știu. Vorbesc absolut orice cu toată lumea. Unii o considera ceva obișnuit, dar pentru alții reprezintă cine știe ce semnale. Nu fac nimic special. Am întrebat și eu frumos ce ar face un băiat mai timid când place o fata. Nu am zis că îl plac sau că vreau vreo relație.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Corect,dar ar fi foarte bine ca fetele inainte de a ne baga in zona prieteniei sa ne spuna asta

| RAY a răspuns (pentru Ioanaah):

Spune-i adevarul in fata

| Violleta2022 a răspuns:

Un baiat care te place, vine si-ti spune asta, ori iti zambeste de fiecare data cand te intalneste, ori iti vorbeste frumos, ori iti daruieste cate ceva.

| Plato a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar sa stii ca nu orice prietenie inseamna iubire sau placut. Din pacate, oamenii si in special tinerii, considera orice conversație o "bagare in seama". Poate fi doar prietenie.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Dar ce ai vrea sa vrea nunta la 15 ani?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

As vrea sa vrea scoala la 15 ani.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Si sa isi reprima dorinta sexuala pana la nunta si apoi sa devina masina de facut copii

| Ioanaah explică (pentru Plato):

Asta și vreau. Nu vreau să își creeze omul iluzii. De aia am și întrebat. Și nu, nu îmi place de el. Îmi e ca un frate

| Plato a răspuns:

Pai mna, nu poate totusi cand o saluti sa iti raspunda cu: "nu te iubesc". Cred ca, mai degraba, baietii nu ar trebui sa vada orice salut si orice zambet drept o declaratie de dragoste.

| Ioanaah explică (pentru Plato):

De aia nu vreau să creadă chestii. Și subliniez: de aia am întrebat chestia asta. Deja mă repetlaughing)

| Raducons a răspuns:

Daca vorbeste cu tine mereu sigur te place, mai ales daca te incurajeaza e clara treaba.

| gothicbat a răspuns:

Depinde și de subiectul "fără inhibiții".
S-ar putea să te placă, dar la fel de bine s-ar putea doar să vrea să ți-o tragă.

| RAY a răspuns (pentru gothicbat):

S-ar putea să te placă, dar la fel de bine s-ar putea doar să vrea să ți-o tragă.

atractia fizica -atractia sexuala ne determina sa vorbim cu sexul opus,in lipsa a acestor lucruri specia umana nu ar forma relati, deci nu vad nimic rau ca vrea sex de la ea, cu toti vrem, poate asexuali nu, e ceva natural sa vrei asta

| EcceHomo a răspuns (pentru gothicbat):

Tu numai timid nu eşti!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Eu sunt ãla angel