| Ctynnaa a întrebat:

Cum sunt fetele din zodia fecioara? Dar baiatul capricorn? M`ar interesa daca se potrivesc

3 răspunsuri:
| iamaprincess a răspuns:

Buna!
Caracteristici Capricorn
Planeta care guverneaza zodia Capricornului: Saturn
Elementul caracteristic pentru zodia Capricornului: Pamant
Calitatea definitorie pentru zodia Capricornului: Cardinal
Nativul din zodia Capricornului este foarte onest, curajos, perseverent si cu un simt profund al datoriei. Are o mare capacitate de organizare si conducere, motiv pentru care vom constata ca numerosi manageri sunt puternic influentati de zodia Capricornului (fie ca zodie natala, fie ca Ascendent).
Cel nascut in zodia Capricornului este o persoana de incredere, pe care cei din jur se pot baza intotdeauna. In general, nativul Capricorn nu este foarte sociabil, ci mai degraba timid si retras.
Nativul din zodia Capricornului are o mare putere de concentrare. Ii plac lucrurile bine facute si nu suporta superficialitatea si lipsa de seriozitate
Barbatul Capricorn
Barbatul Capricorn iubeste libertatea si solitudinea, motiv pentru care in general se casatoreste tarziu. Atunci cand se casatoreste, o face numai dintr-o dragoste profunda si puternica.
Barbatul Capricorn nu va renunta la independenta din capriciu sau din oportunism. O va face numai cand va fi convins ca exista dragoste si intelegere reciproca.

Zodia Fecioarei

Caracteristici Fecioara
Planeta care guverneaza zodia Fecioarei: Mercur
Elementul caracteristic pentru zodia Fecioarei: Pamant
Calitatea definitorie pentru zodia Fecioarei: Mobil
Nativul din zodia Fecioarei este lucid, logic, rational. Ii place sa analizeze situatiile si persoanele pe care le intalneste. Este saritor si ii ajuta pe cei apropiati la nevoie.
In general, cel nascut in zodia Fecioarei este timid si cu greu se poate impune in fata persoanelor mai temperamentale sau mai energice. De aceea, mizeaza pe diferite stratageme si cauta sa se faca remarcat prin inteligenta si cunostinte.
In situatii dificile, nativul din zodia Fecioarei devine nervos si cicalitor, in special cu persoanele cu care isi poate permite (subalterni, copii etc.).
Femeia Fecioara
Ca si barbatul Fecioara, femeia Fecioara nu va avea mari pasiuni. Partenerul pe care il alege, ii va deveni sot, intr-o uniune sincera si durabila.
De obicei, femeia Fecioara este o persoana ordonata si pretinde din partea partenerului acelasi lucru. Este o fiinta idealista si doreste un barbat perfect, curat, fara vicii.

Compatibilitati zodii:
Fecioara - Capricorn

Fecioara si Capricorn. Pamânt de doua ori, ce-ar putea sa nu mearga între voi?

Doua semne de Pamânt ca voi ar trebui sa se înteleaga perfect, dupa toate standardele cunoscute si necunoscute ale astrologiei. Cam astea au fost vestile bune.

Sa fim sinceri : orice Fecioara de pe lumea asta e perfectionista. Nu "putin" perfectionista, nu "cam". Ci de-a dreptul perfectionista. Adesea, Capricornul simte si el acelasi lucru. Problema începe sa se arate când toata chestiunea intra pe complicatele carari ale mintii unui Capricorn. Desi e semn de Pamânt, nu e foarte pamântean. Si tot la fel, desi e semn de Pamânt, nu e chiar mereu asa de serios cum ar trebui. O sa te amuze, si asta e bine, fiindca orice Fecioara are nevoie de ceva sau cineva care sa-i ofere putina relaxare, prea va stresati cu munca! Numai ca umorul Capricornului se numeste adesea ironie, iar Fecioara cam sare-n sus dupa un timp, chiar daca e vorba de auto-ironie.

Funditssa?batting eyelashes

| ♥ αη∂яєєα a răspuns:

Fecioara si Capricorn. Pamânt de doua ori, ce-ar putea sa nu mearga între voi?

Doua semne de Pamânt ca voi ar trebui sa se înteleaga perfect, dupa toate standardele cunoscute si necunoscute ale astrologiei. Cam astea au fost vestile bune.

Sa fim sinceri : orice Fecioara de pe lumea asta e perfectionista. Nu "putin" perfectionista, nu "cam". Ci de-a dreptul perfectionista. Adesea, Capricornul simte si el acelasi lucru. Problema începe sa se arate când toata chestiunea intra pe complicatele carari ale mintii unui Capricorn. Desi e semn de Pamânt, nu e foarte pamântean. Si tot la fel, desi e semn de Pamânt, nu e chiar mereu asa de serios cum ar trebui. O sa te amuze, si asta e bine, fiindca orice Fecioara are nevoie de ceva sau cineva care sa-i ofere putina relaxare, prea va stresati cu munca! Numai ca umorul Capricornului se numeste adesea ironie, iar Fecioara cam sare-n sus dupa un timp, chiar daca e vorba de auto-ironie.Altfel, toate bune. Va întelegeti bine, fiindca gânditi cam la fel, va place sa puneti bani deoparte si nu cheltuiti nici unul prea mult sau fara cap. E posibil sa va placa chiar aceleasi filme sau carti, fiindca aveti cam aceleasi tendinte, fiind amândoi semne de Pamânt. Ambitia enorma a Capricornului se poate potrivi foarte bine cu perfectionismul Fecioarei, pe plan intelectual sau când vine vorba de realizare sociala. Spiritul tau critic o sa fie adesea apreciat (în sfârsit, cineva care nu se supara când vrei sa-i faci un bine!), caci Capricornul este un semn echilibrat, care-si stie lungul nasului si accepta criticile, considerându-le lectii de viata. Disciplinati si muncitori sunteti amândoi, iar Capricornul este adesea aproape obsedat de a urca pe scara succesului : îi place sa aiba o pozitie buna în societate si, adesea, bunurile lui sau ceea ce-si cumpara reflecta acest lucru.

Guvernat de Saturn, Capricornul nu este foarte sentimental în aparenta. Adica nu-si prea exteriorizeaza emotiile. Însa Fecioara, guvernata de Mercur, stie sa se uite sub carapace si are destula rabdare ca sa descopere adevarata natura a Caprei. O Fecioara are ochiul format ca sa citeasca printre rânduri si sa treaca dincolo de mândria, timiditatea sau lipsa de încredere în sine a altora. Iar Capricornul o sa-ti fie pe viata recunoscator, fiindca, desi se ascunde, nu vrea decât sa fie descoperit.

| CookieDiamond a răspuns:

Pai da se potrivesc de minune happy
eu am doi prieteni o fata si un baiata
si se potrivesc
adica niciodata nu sa-u certat. depinde...
dar sa stii ca zodia capriconr e putin cam incapatanata big grin la fel ca si taurul happy