| slumdogg a întrebat:

Cum te poti descoperi pe tine? Cum poti descoperi ce defecte ai? Cineva mi-a zis sa ma filmez in oglinda si sa ma analizez. Dar ar trebui ca cineva sa ma filmeze in momente diferite. Cum as putea face? Vreau sa devin o versiune mai buna, prin carti sau prin orice metoda oricat de nebuneasca ar suna.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Citește articole de psihologie bazate pe tematica asta, cum să te descoperi, cum să te dezvolți ca persoană etc.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Filmarea in oglinda sau de catre cineva iti poate descoperii doar defectele fizice, cele psihice NU.
Te poti descoperi facand comparatie intre tine si ceilalti. Sa analizezi ce poti face tu si ce nu. Ce fac ceilalti si ce nu. Ce greseli fac altii si daca tu le faci sau nu. Si sa mai stii ceva: nu esti mai slab decat altii in ceea ce faci, in ceea ce gandesti, in ceea ce cunosti. Ti se pare numai, deoarece vezi doar suprafata faptelor, cunostintelor, caracterul celorlalti.