| McLISTO a întrebat:

Cum te poti imprieteni cu o persoana in 2022? (nu doar: buna cf? bine, pa.)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte simplu: cauti printre colegii de clasa, printre vecini, printre veri.
Dar ii cauti in viata reala, niciodata online!

| McLISTO explică (pentru Violleta2022):

Pai daca am colegi naspa, nu am vecini de varsta mea si nici veri?

| Violleta2022 a răspuns (pentru McLISTO):

Imi este imposibil sa cred ca dintr-o scoala cu 1000 de copii, toti sunt naspa.

| McLISTO explică (pentru Violleta2022):

Pai nu e chiar asa, ca aia de a 11-a si a 12-a fac ore de dimineata si raman doar clasele de a 9-a si a 10-a. Aia de a 10-a au complex de oameni speciali si nu se baga in vorba cu astia de a 9-a, ceea ce inseamna ca imi raman doar 4 clase de a 9-a unde imi e ciudat sa merg fara sa cunosc pe nimeni de acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru McLISTO):

Suficient de multi copii in 4 clase a de a 9-a!
Asadar ai de unde sa alegi cu conditia sa lasi naibii complexul ala de "om special" de care suferi.

| McLISTO explică (pentru Violleta2022):

Gandesti ceea ce scrii? citesti tot inainte sa raspunzi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru McLISTO):

Mai copilas, eu iti dau sfaturi si tu le iei sau nu, ca te invata omul de bine si tot capos esti.

| Nirvanaaa a răspuns:

O prietenie tine dacă găsiți ceva in comun: școala/facultate, hobby-uri, prieteni comuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa cum te împrieteneai și în 2012.

| McLISTO explică (pentru anonim_4396):

In 2012 creierul meu nu procesa ca sunt o persoana care exista...