Întrebare recomandată | Andreeeeeeeea2000 a întrebat:

Cum treceți peste depresie?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Dacă este de mult timp e bine să ceri ajutor de specialitate. Dacă nu, e important să nu te izolezi, să socializezi, să încerci să te implici cat mai mult în ai ajuta pe alți și să ai o atitudine pozitivă. O inima veselă înseninează fața.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand ma gandesc la un om cu cancer in faza terminala

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand NU trebuie sa confundam depresia cu melancolia/ tristetea.Cred ca tuturor ni s-a intamplat sa fim tristi o zi sau mai multe in urma unor evenimente neplacute.
Poti asculta muzica care iti place, intr-un ambient placut alaturi de cana de ceai! Pe mine ma ajuta in momentele de tristete
La fel si plimbarile in aer liber alaturi de prieteni, e buna socializarea in aceste cazuri.
De asemenea e bine sa existe,, umar'', un prieten la care sa apelezi, stii uneori solutii la probeme la nici nu te astepti
Daca vezi sau mai precis cei apropiati depresia se intesifica e bine sa ceri ajutor de specialitate. Sunt medici care lucreaza cu Casa de Asigurari si nu trebuie sa platsti, nu trebuie decat trimitere.Sau medicul de familie iti recomanda un specialist bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholog/psihiatru.

| Vanishgold a răspuns:

Încercând să discut problemele cu cineva, căutând cum să accept anumite lucruri și citind despre ele. Depinde și ce fel de depresie e.

| GL757W a răspuns:

Si eu am depresii, in general de la alcool dar inainte de toate depisteaza sursa si elimina cauza, daca mai afli ceva lasa un mesaj.

| MateiT a răspuns:

Nimeni nu a trecut vreodata peste depresie
Depresia este ceva care te inghite, te mananca, te distruge, iar in final vei fi de nerecunoscut si vei cunoaste fericirea

| hgcl a răspuns:

Fac sport.

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

In primul rand trebuie sa te accepti! In al doilea rand trebuie sa fii inconjurata de pesoane optimiste☺sanatate multa

| MasterOfDark2017 a răspuns:

Bere iarba si prieteni

| nikyreed a răspuns:

Pursimplu trebuie sa-ti fie totuna de toti si sa te gandesti doar la tine si fa cum vrei tu, fă ceva ce-ti place...

| QQanswer a răspuns:

Nu-ti mai faci poze alb-negru asa cum ai la profil laughing la varsta ta nu cred ca e cazul de depresie, sfatul meu e sa iesi cu prietenii apropiati, sa cunosti oameni noi si sa fii mereu pozitiva. Chestiile care ne infrumuseteaza viata, chiar si cele marunte, ajuta la starea de spirit. Think pink happy

| Miller_Ali_1993 a răspuns:

Cu o funie, draga mea.

| BlackStar8989 a răspuns:

Apucate de anime-uri

| UnNumeDin50DeCaractere a răspuns:

Te tai pe mina

| Andreeeeeeeea2000 explică (pentru UnNumeDin50DeCaractere):

Foarte încurajator...n-am ce zice!
Spre binele tau:sper ca nu faci asta pentru ca Mai mult rau faci.

| anoita a răspuns:

Capatand alta :'))

| nimenialtueu19 a răspuns:

Asculta muzica...incearca sa asculti rap, gentonguearazitii, etc.

| JaguarulFulger a răspuns:

Cu 2 lucruri manele si bautura