| anonim_4396 a întrebat:

Cum treci peste o despărțire dureroasă, peste o înșelare?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei cu alta relatie.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Si cu mai multa atentie, cu cine te incurci.

| Violleta2022 a răspuns:

Te focusezi pe munca, pe invatat, pe citit, pe orice iti tine mintea ocupata si face ca timpul sa treaca mai repede.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista o reteta. O sa treci cu timpul.
Daca cauti intrebarea asta pe TPU... ai vedea cate s-au pus.

| Nemessys a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate, trebuie doar sa astepti.

| Endoryus a răspuns:

Degeaba cauti raspunsul aici. Trebuie tu sa iti dai seama cum sa treci peste asa ceva. Ce merge pentru tine.

| CleanHeart a răspuns:

Raspunsul ti-l da timpul.

| DanTeSkies a răspuns:

Ocupa-ți timpul cu lucrurile pe care iti place sa le faci. Timpul o sa treaca mai repede si așa o sa uiți. Toti trecem prin asta în viață.