| MrSnow a întrebat:

Cum uiți de o persoană la care ții dar ea nu simte același lucru? Fundă pentru cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Nu poti sa o obligi sa il uite, doar sa o incurajezi. Spune-i ca isi consuma nervii si timpul gandindu-se la el, in timp ce respectivul probabil ca se linge cu alta, nu stiu. E complicat, dupa poate se supara pe tine, asa ca incearca sa nu fii prea dur

27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti de ce nu il uitã pe fostul? Deoarece pe el il doare fix undeva de ea, nu o sunã nu o bagã in seama atât de mult, nici mãcar nu ii este milã de ea. Fata aia nu il place, este doar ofticatã cã el nu o place.
La un moment dat iti dai seama cã fetele sunt foarte simple, si cum sa le faci sã te iubeasca, foarte simplu nu esti un bun prieten pentru ele, iti faci niste reguli care ea trebuie sa le respectã daca vrea sa stea cu tine, cum ar fi! Nu pomeni de fostul când esti cu mine altfel s-a terminat intre noi, nu mã intereseaza de relatia ta cu fostul daca nu ai nimic mai important de zis inchid etc binenteles trebuie sa fi politicoshee hee
Sfatul meu este sã vorbesti mai rar cu ea, ba chiar foarte rar Daca nu o cunosti, mai bine nu ai vorbi deloc doar când vã intâlniti

| MrSnow explică (pentru anonim_4396):

Chestia e că ajut o necunoscută cu sfaturi
Nu am văzut-o în viața mea

| AwGenetix a răspuns (pentru MrSnow):

Sa ne intelegem. Tu nu poti s-o ajuti. Nu atat timp cat ea nu te place deloc, nu atat timp cat vorbiti doar pe net, nu atat timp cat tu nu vrei sa te implici intr-o alta relatie cu ea.

Tot ce poti face, este sa o lasi sa-ti scrie, sa o asculti iar daca ea sustine ca tipu ala e cel mai bun, ba dimpotriva. Fi de acord cu ea, doar strecoara-i din cand in cand realitatea. Pacat ca el e cu altcineva. In general, chestiile astea se uita, trec. Dar trec cu adevarat, doar in momentul in care ai alta relatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrSnow):

Daca vrei sa o ajuti il inlocuiesti pe tipul acela cu tine, altfel nu ai cum sa o faci sa-l uite chestia este ca ea doar se foloseste de tine ca suport emotional sa nu sufere singura. sau iti place sa o asculti?

| MrSnow explică (pentru AwGenetix):

Eu nu o plac
Nu o cunosc
Nu am văzut-o vreodată
Ci pur și simplu am vrut să o ajut fiindcă era foarte tristă și prostii de genul

| MrSnow explică (pentru anonim_4396):

Să zicem că din când vreau să fiu mai bun și să ajut lumea
Însă nu îmi venea niciun sfat pentru ea

| Raducons a răspuns (pentru MrSnow):

Nu ai cum sa o ajuti.
Cand esti obsedat este foarte greu.
Am fost si eu obsedat de o fata care nu ma baga in seama si stiu cum e.
Cei apropiati in loc sa ma ajute sa trec peste, imi spuneau ca nu-i de mine.
Poate este o persoana mai retrasa si necunoscand pe altcineva
, tine de obsesia ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cui il scoate pe altul.
V-a trece timp și vei uita de asta in favoarea alteia, mai frumoasă și mai interesata în a-și face o relație cu tine.
Poate esti tînăr, pînă te vei căsătorii, poate zeci de fete iți vor trece prin inimă.

| devilshelp a răspuns:

Mersi pentru funda!

| ovidiu123432 a răspuns:

E simplu. iti gsesti o alta persoana cu care sa-ti petreci mult mai mult timp, faci ceva care sa nu te duca cu gandul la aceea persoana, mergi pe afara, iesi cu prietenii sau alte activitati care sa nu te duca cu gandul la aceea persoana.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Fap fap fap daca stii cum zic rolling on the floor rolling on the floor

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Te uiti la filme interesante incat iti iau gandul de la ea, iesi cu prietenii si vorbesti cu ei, te plimbi cu ei, razi si glumesti cu ei, te apuci de o activitate care iti place mult, asculti doar muzica foarte vesela, te uiti la videoclipuri amuzante, eviti lucrurile ce-ti amintesc de ea, te concentrezi pe alte lucruri, sau.e mai greu. poate momentan nu simte la fel pentru tine, sau poate simte dar nu a recunoscut, asa ca inceraca sa devi cea mai buna varianta a ta, sa faci niste schimbari, sa te porti in continuare frumos cu ea, sau chiar mai frumos, sa-i demonstrezi prin fapte ca tii la ea..si poate va ajunge sa tina la tine pentru ceea ce esti si vei face pentru ea si va realiza cat de bine ii este in compania ta! Nu trebuie sa renunti intotdeauna!

| Juper a răspuns:

Cauti defecte care sa te determine sa nu o mai placi si un lucru minor te poate determina sa o uiti si sa te gandesti ca nu persoana potrivita happy sper sa te ajute

| MrSnow explică:

Chestia e că trebuie să fac o fată să înțeleagă că trebuie să-l uite pe fostul ei iar ea refuză fiindcă el e acel băiat care e perfect

| MrSnow explică (pentru devilshelp):

Nu merge
Pur și simplu îi place dar nu îi place starea în care e
Am încercat absolut totul
I-am propus să meargă la psiholog, nu vrea
Fetele sunt complicate

| devilshelp a răspuns (pentru MrSnow):

Adevarat laughing Incearca sa ii gasesti altul. Poate il place pe el din cauza ca nu are nicio alta varianta

| MrSnow explică (pentru devilshelp):

Ok
Ajut cu sfaturi dar nu devin Cupidon

| devilshelp a răspuns (pentru MrSnow):

laughing)) e distractiv uneori

| MrSnow explică (pentru devilshelp):

Nu e funny deloc

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru MrSnow):

Atunci poate se vor impaca, dar daca tu o placi, arata-i ca tii la ea atat de mult, iar ea va ajunge sa tina la tine! Daca despre asta este vorba!

| MrSnow explică (pentru Strongerthanyou1):

Chestia e că eu ajut pe cineva în situația asta, e o fată, eu uit repede, merg cu tovarășii mei bem, facem panaramă, râdem, glumim. Eu pe cât de repede mă atașez de o persoană tot pe atât de repede uit de ea

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru MrSnow):

Atunci e altceva, o ajuti cu anumite sfaturi, o scoti si pe ea la o plimbare amuzanta cu prieteni de ai vostri. ceva

| MrSnow explică (pentru Strongerthanyou1):

Chestia e că eu nu o cunosc
Eu sunt la Iași, iar ea la Suceava, pur și simplu m-am oferit să ajut că azi am zis să devin mai bun, mna

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru MrSnow):

A, ok! Foarte bine!

| devilshelp a răspuns (pentru MrSnow):

Nu poti sa o obligi sa il uite, doar sa o incurajezi. Spune-i ca isi consuma nervii si timpul gandindu-se la el, in timp ce respectivul probabil ca se linge cu alta, nu stiu. E complicat, dupa poate se supara pe tine, asa ca incearca sa nu fii prea dur

| deeptoughts3994 a răspuns:

Fa-mi legatura cu tipa si iti promit ca o voi convinge sa renunte la a spera la acel tip. in proportie de 85% sunt absolut sigura ca voi reusii happy laughing))))))

| MrSnow explică (pentru deeptoughts3994):

E încăpățânată

| Ionela_Cristina_1996 a răspuns:

Incepi sa te gandesti :"eu stiu ca ea nu mă vrea asa ca o sa o uit si eu.Nu voi mai permite ca ea sa fie in mintea si sufletul meu "

Sper ca te am ajutat :*