| anonim_4396 a întrebat:

Cum unele persoane miros a parfum toata ziua foarte puternic.Si eu am parfum bun, dar nu persista..mai mult de cateva ore, miroase atunci puternic si dupa...nimic

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Http://i.imgur.com/3jz7Fzq.jpg

Pune semnul intrebarii ca sa eviti raspunsuri ca al meu.
Cred ca te-ai obisnuit cu mirosul...
Cand tu nu il mai simti intreaba pe cineva daca simte mirosul.

| AtateaConditii a răspuns:

Cand stai intr-o incapere cu miros, dupa cateva secunde sau minute te obisnuiesti cu mirosul si nu il mai simti, dar daca vii din alt mediu si dai de miros il simti, deci poate tu mirosi dar nu il simti pentru ca te-ai obisnuit cu mirosul.

| Carmen100 a răspuns:

Probabil nu mai simti tu pentru ca te obisnuiesti cu mirosul.

| Cσcσ a răspuns:

Mai nu stiu,probabil depinde de parfumul pe care il folosesti, uite eu am primit un parfum de la parintii mei, One Million, care persista foarte mult, iar eu nu sunt genul de persoana care sa umble numai cu parfumuri scumpe.Recunosc ca mi-am mai luat si parfumuri de pe la AVON care m-au costat cam 70 de lei si perstista foarte mult happy

| marinaa9 a răspuns:

Probabil nu e potrivit ph-ului pielii tale, sau poate e un parfum mai ieftin, cu parfum te dai doar in zonele bine circulate precum:gat, inceieturile mainilor, urechi.in nici un caz sa nu te dai pe haine, raman patate si mirosul parfumuli dispare.mai este o varianta: tu te poti obisnui cu mirosul parfumului tai si ti se pare ca nu mai mirosi a parfum

| Buutu a răspuns:

E important să fie parfum esență și nu parfum de tip spray!

| GargaritzaB a răspuns:

E vorba de ph-ul pielii sau de faptul ca tu te obisnuiesti cu el si nu ii mai simti mirosul atat de puternic ca inainte. Daca vrei sa iti schimbi parfumul cu unul nou o poti face de aici: https://kupoane.ro/store/notino/. Vei avea o multime de reduceri dar si un transport gratuit notino.

| deny453 a răspuns:

Daca ai si tu un parfum bun miroase si al tau numai ca te obisnuiesti tu cu mirosul. poti sa intrebi pe cineva dupa un timp daca mirosi a parfum. daca nu poate ca parfumul sa nu fie atat de bun

| kingjuj a răspuns:

Inseamna ca e naspet frate...de unde l-ai cumparat?