| BlitzLikeXd a întrebat:

Cum v-ati imagina viitorul vostru?

16 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

La cum e Romania la ora actuala? In 10 ani foamete, crime, violuri, jafuri si multe altele daca nu se schimba conceptia si nu apar locuri de munca.Deja sunt oameni care nu au ce manca, deja sunt oameni care traiesc sub existenta normala.Nu au curent electric, nu au apa potabilahappy Multi spun ca gandesc negativ.Nu e adevarat, eu nu imi fac sperante desarte.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Destul de frumos ar fi, daca eu si sotul meu am plimba nepoteii in parc si am oferii toata dragoastea noastralove strucklove struck
O zi frumoasa sa aihappy

| sappy a răspuns:

Un viitor sumbeu!

| elyfel a răspuns:

Viitorul mi-l fac de acum nu stau sa ma gandes la el:ce o fi o fi

| OnuOnulică a răspuns:

Undeva afară, probabil în Italia cu o soție și 2 copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Sa nu te puna naiba sa te casatoresti aici (Italia) ca o sa iti blestemi zilele daca divroteaza de tine laughing.

| OnuOnulică a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar rămân cu 2 copii laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Ramai tu cu 2 copii, dar la cati bani o sa ii dai fostei neveste, o sa mori de foame cu ei cu tot. eu unu nu stiu daca m-as casatori si daca as face-o m-as duce in las vegas rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey. Deci eu mi-as imagina viitorul meu cam asa: am o familie mare cu multi copii (imi palc copii), cu un sot iubitor, cu o casa mare si luxoasa, un servici stabil si un salariu bun. Da' acum imi doresc cel mai tare sa termin colegiul si apoi mai vad ce fac happy

| Madayna a răspuns:

Cu un loc de munca stabil si bine platit, casatorita, cu 2 sau mai multi copii, propria mea casa si masina, sau de ce nu, sa am o afacere.

| CVane a răspuns:

E greu sa ne imaginam viitorul,fiecare il imagineaza cum si-ar dorii pentru el sa fie mai frumos (masini, vile, etc) de multe ori nu se intampla asta.

Ma vad cu bicicleta spre Praga, Viena, spre castelele romanesti.

| sofstatics a răspuns:

.
îmi imaginez că viitorul meu ar fi unul frumos, să am propria casă şi propria familia, persoane iubitoare în jurul meu. acum, nu poate să fie totul perfect dar nu voi lăsa ca o ceartă sau o prostie să strice o legătură dintre persoane.
ce am scris eu mai sus ar putea fi doar o dorinţă dar, eu aşa îmi imaginez. happy
e bine să gândeşti că totul e okay.
sper ca şi tu să ai un viitor frumos, fiecare îşi creaază singur viitorul.
baftă.

| rememberme24 a răspuns:

Hmm,buna intrebare! Pai, eu mi-as dori ca in viitor sa fiu o persoana care se afirma, care isi expune ideile in fata tuturor fara teama, o persoana care sa spuna liber ce gandeste, sa dea sfaturi pe care ceilalti sa le considere utile. Vreau sa duc o viata relativ diferita fata de ceea ce gandesc ceilalti.Pentru multi viitorul perfect este acela in care au o familie numeroasa, sot/sotie ideal/a, si o slujba care sa le aduca bani dar nicio satisfactie.Eu nu ma multumesc doar cu atat.Nu neg, imi doresc si lucrurile de mai sus(ca orice om), imi doresc sa imi gasesc 'sufletul pereche' si tot restul...insa visul meu pentru viitor este sa imi urmez intuitia..sa fac ceea ce imi place fara sa ma tem ca acest lucru nu imi poate aduce vila si casa cu piscina. Vreau sa imi canalizez toata energia pozitiva si toata pasiunea facand un lucru care ii ajuta si pe ceilalti nu doar pe mine-sa imi dedic viata facand tot posibilul ca cei din jurul meu sa fie fericiti, sanatosi si impacati cu ei insisi.Stiu ca par a spune povesti cu zane, insa asa imi imaginez eu viitorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru rememberme24):

Ai scris 20 de randuri dar tare sumbru asa, gen
unu intreaba pana unde vrei sa ajungi si majoritatea zic 8 9 10, tu zici undeva. nu ai punct sigur sau macar un loc de stop. incert si fara sa stii macar ce si cum. cum faci sa mergi mai departe cand nici tu nu stii ce vrei macar?

| rememberme24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce imi rezerva viitorul... poate eu vreau ceva si destinul imi ofera altceva... daca imi fac planuri despre cum vreau exact sa fiu peste 10-20 de ani s-ar putea ca mai tarziu sa fiu dezamagita ca nu s-a intamplat ce voiam eu.Intrebarea era ''cum v-ati imagina viitorul vostru? '', nu ''cum va imaginati peste o perioada de timp''

| IngerasulMicutz a răspuns:

In alta tara. Respinsa ca intotdeauna^^