| ShaD a întrebat:

Cum va ampacati cu parintii vostri? Ce conflicte aveti din cauza rebeldiei. adolescentei?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu toata lumea se cearta cu parintii ...si eu am 16 ani, dar nu ma cert prea des cu ei!
intr-un fel stiu ca au dreptate ...ca nu vreau sa recunosc asta e altceva, dar nu ma apuc sa ma cert cu ei ...ca pana la urma nu rezolv nimic cu asta!

| bbyyyyyyyy a răspuns:

Eu sincer mai intleg foarte bine cu tata, dar cu mama deloc. Chestia si mai rea este ca tata nu sta cu mine deoarece parintii mei au divortat de foarteee mult timp. Eu mereu ma cert cu mama din moive pe care majoritatea fetelor le au : vreau sa ma machez, vreau sa ma vopsesc, vreau sa stau mai mult afara, nu ma mai pune sa invat atat, lasa`ma la o petrecere... etc. Mama imi repeta intruna ca ea nu facea asta la varsta mea si mereu incerc sa ii explic ca nu mai suntem in anii 80', iar ea nu intelege ca exista o viata si dincolo de scoala, invatat si exercitii la matematica.Stiu cs tot ce zice e pentru binele meu, bla bla, chestii chestii, dar totusi vreau sa ma distrez, sa ies cu prietenii, totusi am 14 ani straight face