| anonim_4396 a întrebat:

Cum va mentineti motivatia de a INVATA? ( ma refer la studenti / examene ), adica pentru mine cel putin e destul de greu, imi trece prin minte orice alt lucru numai de invatat nu, imi gasesc alte ocupatii ( ba ca hai sa imi fac un ceai, stai sa mananc si ceva bun si tot asa ); cam greu cu capacitatea de concentrare si nu cred ca sufar de vreun deficit de atentie ci doar nu am antrenament :d. Multumesc

1 răspuns:
| Costică_6760 a răspuns:

Toți o pățim, de aia ne și mirăm când apare examenul promovat.
E chestie de imagine de sine - ai impresia că nu merge, dar de fapt înveți.