| nicoleta0423 a întrebat:

Cum va simțiți fără prieteni? Eu una tot caut și nu gasesc

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Buna Nicoleta,
E clar ca fara prieteni e greu si te simti singur(a).
Nu cauta online prieteni sau daca cauti online, cauta cei care au aceleasi pasiuni ca si tine.
Eu cand nu am avut prieteni m-am apucat de sport, apoi voluntariat si dupa m-a dus in tabere. Lucrurile s-au schimbat si am avut de unde sa aleg prieteni.
Nu am multi nici acum dar am avut de unde alege si care imi placea mie.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai gasit pe mine, tu esti acolo in poza?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prietenii nu se cauta, nu se gasesc. Cele mai bune momente vin cand nu te astepti. Daca stai sa te gandesti sunt putine persoane pe lume care au prieteni cu adevarat.
Majoritatea nu au, au doar... persoane cunoscute.
De altfel, gandeste-te, tu ai fi prietena cuiva, cu adevarat? Gandeste-te la ce cauti de la ei.

Dar ca sa raspuns la prima intrebare (si singura), nu pot sa zic ca nu am sau ca am, mai mult amici. Insa este ok, nu traiesc cu gandul la ei sau ei la mine.

| llleo a răspuns:

Și când ai să-i găsești, ai să regreți. laughing Depinde și de ce oameni dai.
Dar da, singurătatea e o sursă de tristețe. Fără dar și poate. Comunicarea te ajută din multe puncte de vedere.
Nu-i găsești, dragă Nicoleta. Ți-i faci. laughing
Spor.

Răspuns utilizator avertizat
| cristian200313 a răspuns:

Si eu nu am prietenii, ci doar un prieten adevarat, care mai vorbim des in fiecare zi...
E normal sa te simti singura fara prietenii, deocamdata poti sa te apuci de sala, plimbarica, habar n-am, depinde ce pasiune ai...
O seara frumoasa.