| Derkes a întrebat:

Cum vi se pare limba germana si limba spaniola? Eu prefer limba germana, suna mai bine.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi plac amandoua, parca e mai agresiva germana in comparatie cu alte limbi si denota autoritate cum suna. Hitler vorbea misto germana.

| Adry05 a răspuns:

Dintre astea 2 prefer spaniola

| Raven a răspuns:

Prefer engleza și italiana. Dar, ca să-ți răspund la întrebare, când vine vorba de șoptit declarații de dragoste, spaniola e mult mai potrivită laughing

| RAY a răspuns:

Tu alege ceea ce te ajuta pe tine, stai in Spania inveti spaniola, stai in Germania limba Germana

| Andreeush a răspuns:

Spaniola e ușoară de învățat, germana e frumoasă dar mai dificilă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica
"eu prefer limba germana" suna mai bine".
Pai daca te duci in Spania, nu-ti trebuie, si invers, daca te duci in Germania si stii spaniola, iar nu te ajuta la nimic.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Spaniola imi place si mi se pare si usoara. happy

| Horus35 a răspuns:

Prefer spaniola.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Germana se aseamana cu olandeza.Am fost in vacanta de craciun in belgia si mi-am bagat o aplicatie de invatat olandeza. Dupa 30 min de vorbit germana/olandeza nu conteaza te doare gatul ca sunt multe cuvine cu accentul pe C, H si iti oboseste toata gura.