| Pitic_6070 a întrebat:

Cum vi se pare profilul stiinte ale naturii?happy
si ce matematica se face? pentru ca la facultate vreau sa merg pe economie...si trebuie sa stiu multa mate. dar nu vreau sa dau la profilul mate-info pentru ca se spune ca e un profil fff greu.
big hug funda.

Răspuns Câştigător
| BlackChocolate a răspuns:

Sunt la filologie momentan.acum un an mi se parea o alegere adica nu se comporta ca un profil de mate-info.le ai oarecum echiliobrat spre exemplu eu am primit o foaie care spune xact cate ore de aia si de aia faci.este o achilibristica intre celelalte profile.matematica este m2(intre profil de mate-info si filologie).intr-adevar mate-info este un profil dificil insa depinde si de liceu. daca este un liceu de prestigiu in orasul tau normla orice profil este greu daca nu... poate fi floare la ureche.

3 răspunsuri:
| AliiB a răspuns:

Se face mate M2
si profilul este destul de ok
baza pe: mate, bio, chimie, fizica la acest profil

| Poison_7046 a răspuns:

Iti recomand sa faci un liceu Economic daca iti doresti sa dai la Economie. Nu iti trebuie foarte multa matematica, in general ai nevoie de liceul economic pentru a intelege contabilitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...si eu sunt la profilu` asta stiintele naturii. e foarte fain, se face in special fizic, biologie, chimie si matematica...se face mult mate dar nu e chiar asa greu!` aproape ca la mate info, sincer:ti`l recomand!` big grin